Wieszak stojący na ubrania jest klasycznym, a jakże funkcjonalnym elementem wyposażenia wnętrza. Znajduje zastosowanie już nie tylko w przedpokoju, ale i coraz popularniejszej garderobie. Wieszaki te mają dziś różne formy, w dodatku są tworzone z różnych materiałów. Sprawdź, jak wybrać jeden z nich i na co zwrócić uwagę przy zakupie. 

Wieszak stojący na ubrania – duży wybór modeli 

Najpopularniejsze są obecnie dwa rodzaje wieszaków stojących – metalowe oraz drewniane. Metalowy wieszak stojący na ubrania jest zazwyczaj wykonany z metalu pokrytego farbą. Wieszak malowany proszkowo jest odporny na zarysowania oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Ponieważ stal może być odlana w różne kształty, wieszak ten może przybierać bardzo różne formy, także niezwykle dekoracyjne. Tak wykonane wieszaki świetnie odnajdują się w pomieszczeniach minimalistycznych, nowoczesnych oraz industrialnych

Drewniany wieszak stojący na ubrania może być rzeźbiony, co jeszcze bardziej wpływa na wystrój całego pomieszczenia. Dużym zainteresowaniem cieszą się także modele, które sprawiają wrażenie wykonanych ze starego drewna. Drewniany wieszak ociepla wnętrze i dodaje mu niesamowitego uroku. Wieszaki stojące wykonane z drewna idealnie pasują do pomieszczeń w stylu rustykalnym i vintage

Zalety wieszaków stojących na ubrania

 • Wieszaki stojące występują w wielu różnych wersjach. Wśród nich można znaleźć smukłe, oparte na stabilnej podstawie, z licznymi ramionami służącymi do zawieszania odzieży. W sprzedaży dostępne są również modele przykuwające uwagę szeroką ramą. Wieszaki te są bardzo pojemne, a w konsekwencji tego duże, dlatego najlepiej pasują do garderoby lub przestronnego przedpokoju. 
 • Wieszaki stojące, niezależnie od tego, czy są metalowe, czy drewniane, zostały zaprojektowane tak, by mieć stabilną konstrukcję. Ponadto są bardzo wytrzymałe, co przekłada się na ich trwałość i wygląd po latach użytkowania. 
 • Ubrania wieszane na tego rodzaju wieszakach nie stykają się ze ścianą. Ma to tym bardziej duże znaczenie, w przypadku mokrej odzieży wierzchniej. Ponadto wieszaki wolnostojące nie wymagają montażu, jak modele przykręcane do ściany, co jest ich dodatkowym atutem. 
 • Wieszaki stojące są w pełni mobilne, dlatego mogą służyć w wielu miejscach, zależnie od potrzeby. Dziś w przedpokoju, jutro w garderobie, a jeśli pojawi się taka konieczność, nawet na tarasie podczas rodzinnego przyjęcia. Tak naprawdę ten rodzaj wieszaka odnajduje się w każdej przestrzeni, także poza domem (w hotelach, restauracjach czy biurach).
 • Wieszaki stojące same w sobie są dekoracją całego wnętrza. Można więc traktować je, jako praktyczny i estetyczny element dekoracyjny przedpokoju, garderoby, czy nawet sypialni. 
 • Wieszaki na ubrania, nie są drogie. Do 100 zł kupujący znajdą niejeden atrakcyjny model, który zachwyci funkcjonalnością i designem.

Jak wybrać wieszak stojący na ubrania?

Wybierając wieszak stojący na ubrania, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Te najważniejsze, to:

 • materiał wykonania,
 • konstrukcja,
 • wysokość, 
 • ilość haczyków, 
 • dodatkowe funkcje, 
 • styl.

ToHurt można znaleźć duży wybór wieszaków. W tym modele wykonane z drewna i metalu, o smukłej lub bardziej rozłożystej konstrukcji, z haczykami na jednej lub różnych wysokościach, z miejscem na parasole lub z samymi haczykami. Wieszaki te mają wysokość do 180 cm i występują w wersji z kilkoma lub kilkunastoma haczykami. Niektóre modele zostały wyposażone w kółka, dzięki którym można swobodnie i przy minimalnym wysiłku przemieszczać je z miejsca na miejsce. Ciekawą propozycją są także wieszaki z półką na dole, idealną do przechowywania obuwia. Wybierając wieszak, warto zwrócić uwagę na jego styl, tak by pasował nim do wystroju pomieszczenia. Decydując się na uniwersalny model, będzie można korzystać z niego w różnych miejscach. 

Wieszak stojący na ubrania to dodatek do funkcjonalnie urządzonego mieszkania. Być może przyda się również w Twoim domu.