Poprawne ocieplenie budynku pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów ponoszonych każdego miesiąca z tytułu jego ogrzewania.

Dobranie odpowiedniego styropianu i przede wszystkim umiejętne jego ułożenie na fasadzie budynku może przyczynić się do poprawy komfortu życia w budynku, a także zmniejszeniu nakładów na ogrzewanie. To również często ograniczenie wilgoci i innych negatywnych zjawisk. Styropiany fasadowe, pasywne, podkładowe, specjalne, xps, a także płyty izolacyjne ze styropianu oraz ich odmiany dwuwarstwowe – to tylko niektóre z produktów, które mogą przyczynić się do optymalnego gospodarowania ciepłem w Twoim domu.

Jaki styropian do izolacji budynku?

            Wybór odpowiedniego materiału do termoizolacji zwykle zaprząta najwięcej myśli w przypadku budynków starszych, ale i nowszych. Za pomocą styropianu ocieplić możemy praktycznie cały budynek. Zarówno fundamenty, podłogi, stropy, ale również ściany, balkony, a także dachy. To wszystko elementy, przez które uciekać może bardzo wiele ciepła z naszego budynku. Podstawą doboru odpowiedniego rodzaju styropianu, a także wybrania priorytetowych miejsc do ocieplenia jest przede wszystkim projekt termoizolacji budynku. To właśnie w tej dokumentacji znajdziemy informacje odnośnie grubości oraz rodzaju zalecanego styropianu. Zwykle wybiera się styropianu biały lub grafitowy, który cechuje się lepszymi parametrami takimi jak współczynnik przewodności cieplnej.

Wykonanie termoizolacji – zostaw to fachowcom

Niektórzy właściciele budynków decydują się na samodzielne wykonanie prac ociepleniowych, ale zazwyczaj w sytuacji kiedy nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, a także kwalifikacje nie powinniśmy robić tego samodzielnie. Układając styropian budowlany musimy być bowiem bardzo dokładni. Nawet najmniejsze niedociągnięcia mogą spowodować powstanie mostków termicznych, finalnie niwecząc cały nasz trud. Zwykle już na etapie zamówienia styropianu możemy zlecić jego ułożenie firmie powiązanej ze sprzedawcą. Więcej informacji znajdziesz na: Styropmin.pl.

Termoizolacja starszych budynków

            W przypadku starszych budynków czasami pojawiają się wątpliwości co do zasadności i sposobu wykonania ocieplenia. Jednakże przeprowadzenie tego rodzaju remontu z użyciem odpowiedniej jakości styropianu pasywnego lub fasadowego pozwala na bardzo duże oszczędności, a także poprawę komfortu przebywania w naszym domu. To właśnie przede wszystkim w przypadku starszych budynków powinniśmy skłaniać się ku pracom termoizolacyjnym, ponieważ to w ich wypadku bardzo często koszty ogrzewania z racj nieco starszego typu konstrukcji są olbrzymie.