Modne projekty wnętrz na Śląsku w 2023 roku przyciągają uwagę wielu miłośników wnętrzarstwa. Wyróżniają się niebanalnym wykończeniem, wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów, a także umiejętnym wykorzystaniem kolorów i gry światła.

Jeśli komuś zależy na tym, żeby mieć wnętrze na miarę dzisiejszych czasów, powinien zaufać doświadczonej pracowni projektowej. Najlepiej takiej, która zawsze stara się wdrażać do swoich projektów niebanalne rozwiązania.

Coraz większe znaczenie odgrywają przeszklenia

Tym, co na pewno zwraca uwagę, kiedy patrzy się na modne projekty wnętrz na Śląsku w 2023 roku, to przeszklenia. Już od dawana odgrywają one dużą rolę we wnętrzarstwie. Z roku na rok coraz większą, czego nie da się nie zauważyć. Już od dawna, czy to w przestrzeniach prywatnych czy komercyjnych, odchodzi się od małych okien, które dają tylko niewielką ilość naturalnego światła. Architekci zauważyli, że im jest go więcej, tym wnętrze wygląda na bardziej świeże, a do tego jest w nim optycznie więcej miejsca. To właśnie z tego względu większość projektów obejmuje duże okna, niekiedy nawet na całą wysokość ściany. Bardzo modne stały się też okna narożne. Te najczęściej stosuje się w przypadku domów jednorodzinnych.

Kiedy tylko architekci mają taką możliwość, starają się wykorzystywać przeszklenia na całych ścianach. W ten sposób można wprowadzić do wnętrza odrobinę natury. Szczególnie dobrze wygląda to latem, kiedy za oknem cieszy kolorowa roślinność, a także zimą, kiedy to do domu niemalże wchodzi przez nie biały krajobraz.

Aby wszystko było spójne, szkło wykorzystuje się również w przypadku mebli i w dodatkach. Bardzo często w modnych projektach wnętrz można zauważyć duże witryny, szklane stoliki, a nawet biurka. Takie meble, nawet jeśli są sporego rozmiaru, w żaden sposób nie przytłaczają wnętrza, co jest bardzo ważne w szczególności przy projektowaniu niewielkich przestrzeni. Wyjątkowego charakteru całości dodają szklane kominki – zarówno te przeznaczone do zabudowy, jak i nowoczesne, wolnostojące.

Bardzo ważne jest umiejętne wykorzystanie kolorów i światła

Żeby szkło wyglądało dobrze w każdym wnętrzu, ważne jest umiejętne połączenie go z kolorystyką i światłem. Kolory w nowoczesnych przestrzeniach zazwyczaj są dość neutralne. Bardzo często nawiązują do natury – są to brązy, biele i szarości w najróżniejszych odcieniach. Spotyka się je zarówno w przypadku powierzchni płaskich, jak i w dodatkach. W ten sposób całość idealnie ze sobą współgra i wnętrze wygląda niezwykle harmonijnie.

Patrząc na modne projekty wnętrz na Śląsku można zauważyć, jak ogromną rolę odgrywa w nich gra światła. Zgodnie z obowiązującymi trendami właściwie w każdym pomieszczeniu powinno znajdować się przynajmniej kilka źródeł światła. Ma to zarówno wymiar estetyczny, jak i praktyczny. Światło pozwala podkreślić każdy detal. Poza tym, można dzięki niemu wyznaczyć we wnętrzu różne strefy, a także sprawić, że będzie bardzo klimatyczne.

więcej na stronie www.monodesign.pl