Ruszyła druga edycja konkursu Projektuj z Bespoke, organizowanego przez markę Samsung. Konkurs skierowany jest do studentów, architektów, projektantów i stylistów wnętrz, a głównym celem jest stworzenie projektu koncepcyjnego z wykorzystaniem lodówki Bespoke marki Samsung, dostosowanego do określonego stylu wnętrza. Zgłoszenia do pierwszego etapu konkursu przyjmowane są do 30 stycznia 2024 roku.

Konkurs odbywa się na dedykowanej platformie projektujzbespoke.pl, gdzie uczestnicy mogą przesyłać swoje prace w trzech etapach, związanych z różnymi stylami wnętrzarskimi: japandi, mid-century modern oraz modern organic. Harmonogram konkursu, wraz z terminami zgłoszeń, dostępny jest na stronie konkursowej.

Zadanie konkursowe

Uczestnicy mają za zadanie stworzyć projekt koncepcyjny z zakresu architektury, uwzględniając lodówkę Bespoke w określonym stylu wnętrzarskim dla danego etapu konkursu: japandi, mid-century modern i modern organic. Po ukończeniu projektu, prace należy opublikować w mediach społecznościowych z dedykowanymi hasłami: #projektujzbespoke2, #Samsungbespokekonkurs i #zadaniekonkursowe. Prace można zgłaszać poprzez formularz kontaktowy na stronie konkursowej projektujzbespoke.pl. Terminy składania prac dla poszczególnych etapów to:

  • Etap I – styl japandi – zgłoszenia od 7 grudnia 2023 roku do 30 stycznia 2024 roku
  • Etap II – styl mid-century – zgłoszenia od 31 stycznia 2024 roku do 12 marca 2024 roku
  • Etap III – styl modern organic – zgłoszenia od 13 marca 2024 roku do 30 kwietnia 2024 roku

Jury

Zgłoszone projekty ocenić ma wybitne jury, w składzie którego znajdują się m.in.: arch. Jan Sikora, arch. wnętrz Ada Skwira, arch. Agata Sobkowiak, arch. Katarzyna Fotek, Anna Grużewska i wielu innych.

Nagrody

Łączna pula nagród wynosi 30 000 PLN brutto. W każdym etapie konkursu (I-III) wybrany zostanie laureat nagrody głównej w wysokości 3 000 PLN brutto. Podczas obrad jury wyłonieni zostaną laureaci nagrody Grand Prix i nagrody specjalnej, obejmującej sesję zdjęciową zrealizowaną przez fotografa Yassena Hristova.

Bespoke – personalizowane produkty AGD

Bespoke to innowacyjna linia personalizowanych produktów AGD Samsung. W jej skład wchodzą lodówki z wymiennymi panelami zewnętrznymi, dostępnymi w różnych kolorach i wykończeniach. Moduły lodówki można łączyć, dostosowując wygląd i funkcjonalność urządzenia do indywidualnych potrzeb. Nowoczesny design lodówek Bespoke idealnie współgra z kuchniami w różnych stylach. Dodatkowo, lodówki te wyposażone są w technologię SpaceMax™, zapewniającą większą pojemność lodówki dzięki efektywnej izolacji. Lodówki oferują także praktyczne rozwiązania, takie jak półka na wino czy miejsce na przechowywanie wysokich produktów spożywczych.

Patronat medialny

Konkurs cieszy się patronatem mediów takich jak Elle Decoration, Magazif, WhiteMAD, Czas na Wnętrze, Label Magazine, Designteka.pl, OKK! design.

Więcej informacji o konkursie dostępnych jest na oficjalnej stronie: projektujzbespoke.pl.