Zależnie od stylu, w którym jest urządzona nasza kuchnia oraz którą część okna zamierzamy zasłoni, należy dopasować odpowiednio firankę. Dzięki temu stanie się nie tylko ozdobą, ale także uzupełnieniem całego wnętrza.

Firanka do kuchni – wcale nie taki prosty zakup

Kuchnia bez wątpienia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy niezmiernie dużo czasu. Nie tylko gotujemy i przyrządzamy posiłki, ale także wspólnie je spożywamy. W związku z tym kuchnia musi być ciepła oraz przytulna. W jaki sposób osiągnąć taki klimat? Okazuje się, że wystarczy, że zawiesimy eleganckie firanki. Jednak pytanie, która firanka do kuchni będzie odpowiednia.

Na pewno jeśli szukamy osłony na całe okno, to najlepiej sprawdzi się firanka nieco dłuższa. Jednak gdy chodzi nam jedynie o element dekoracyjny, to pokuśmy się o lambrekin czy też o zazdrostkę.

Co wybrać lambrekin czy zazdrostkę?

Lambrekin jest dekoracją okna, którą można założyć bezpośrednio na rurkę karnisza czy też przymocujemy ją do górnej ramy okna na specjalnym pręciku do zazdrostek. Lambrekin jest stylową ozdobą pomieszczenia, która w żadnym wypadku nie będzie naszego pomieszczenia zaciemniała. Do kompletu można także zasponsorować sobie zazdrostkę niewielkich rozmiarach. Gwarantuje nam ona naprawdę wielki efekt. Taka mała firanka potrafi odmienić całe nasze pomieszczenie.

Zazdrostki z kolei mogą stanowić jedyną osłonę okna kuchennego czy też właśnie tworzyć duet dekoracyjny z roletami, zasłonami bądź wspomnianym lambrekinem. Jeśli szukamy prostego, a zarazem taniego sposobu na ozdobę naszego wnętrza, to pokuśmy się właśnie o zazdrostki.

Wydawać by się mogło, że firanki należy kupować jedynie w sklepie stacjonarnym z firanami. Nic bardziej mylnego. Znając dokładne wymiary naszego okna śmiało dokonamy zakupu również w sklepie internetowym. Co jak co, ale warto pokusić się o internetowe zakupy z uwagi na niskie ceny, a do tego na nieco większy wybór.

Z czasem, gdy już będziemy mieli swój ulubiony sklep z firankami, to nie będziemy chcieli słyszeć o żadnym innym. Co jak co, ale o dobrych sprzedawców, którzy są w stanie nam także doradzić nie jest wcale tak łatwo. Musimy czasem się nieco natrudzić. No cóż. Jesteśmy na to przygotowani. Na pewno sobie poradzimy ze znalezieniem dobrego sklepu. Pamiętajmy – jeśli mamy dobry sklep, to polecajmy go swojej rodzinie oraz znajomym.

Oczywiście jeśli nie jesteśmy fanami firanek, to w żadnym wypadku nie są one obowiązkowe. Okno bez firany również potrafi pięknie się prezentować. Każdy z nas ma inny gust.