Dwupoziomowy apartament w Zielonej Górze to prawdziwa oaza dla młodego małżeństwa, często podróżującego po świecie. Zadanie stworzenia wnętrza, które łączy w sobie światowy szyk z domowym ciepłem, z powodzeniem zrealizowała architektka Samanta Michalewicz z pracowni ARTchitektura.

Inwestorzy mieli konkretne oczekiwania względem projektu – wnętrze miało emanować międzynarodowym luksusem, unikając przy tym banalnych rozwiązań. Samanta Michalewicz doskonale poradziła sobie z tym zadaniem, wprowadzając do apartamentu elementy luksusu poprzez eleganckie sztukaterie i drewnianą podłogę w jodełkę francuską w salonie oraz w entrée na niższym poziomie, gdzie dodatkowo została udekorowana złotą bordiurą. Ciepło i przytulność wnętrza podkreśla zastosowana paleta barw – beże i złote akcenty, które tworzą wyrafinowany kontrast ze szlachetną czernią.

Odwrócona konwencja przestrzeni

Ten apartament nie tylko zachwyca elegancją, ale również nietypowym układem przestrzennym. Odwrócenie konwencjonalnego rozkładu, gdzie prywatna strefa sypialniana znajduje się poniżej części dziennej, dodaje wnętrzu wyjątkowości. Wchodzimy do przestronnego salonu, a prywatne pomieszczenia właścicieli zlokalizowane są na niższym poziomie.

Dominującym materiałem w części dziennej jest kamień, który zdobi zarówno kuchnię, jak i salon. W kuchni króluje brazylijski kamień Patagonia, otaczający wyspę kuchenną i zdobiący przestrzeń między szafkami. Jego unikatowe barwy i użylenia, przeplatane złotem, doskonale komponują się z kolorystyką całego wnętrza. Marmur to kolejny element, na którym zależało właścicielom. Wybór padł na odważny, włoski wzór Arabescato, który zdobi zabudowę biokominka oraz wydzieloną toaletę i łazienkę master, wprowadzając do wnętrza dramatyczny akcent.

Zimną fakturę kamienia ocieplają tkaniny – welurowa sofa i ozdobne zasłony. Specjalnie zaprojektowane upięcia zasłon i indywidualnie dobrane chwosty nadają wnętrzu pałacowego splendoru, a półkoliste formy chwostów znajdują odzwierciedlenie w łukach szklanej balustrady przy schodach.

Projektując, tak wyszukane wnętrza kieruję się słowami J.W. Osaka ” 𝐿𝑒́𝑙𝑒́𝑔𝑎𝑛𝑐𝑒 𝑛𝑒 𝑑𝑜𝑖𝑡 𝑟𝑖𝑒𝑛 𝑎𝑢 ℎ𝑎𝑠𝑎𝑟𝑑 ”  –  Elegancja nie ma nic wspólnego z przypadkiem. Tu każdy detal ma znaczenie, jedno wynika z drugiego. Ryflowania na ścianie przy schodach są odpowiedzią na ryflowania na okapie w kuchni, okrągłe lampy Aromas, nawiązują do uchwytów. Nawet gniazdka i włączniki były  specjalnie dobrane, by komponowały się z wnętrzem, to kolekcja Kontakt – Simon, Simon 54 GO. Dodatkowym jej atutem, poza eleganckim wyglądem, jest możliwość sterowania smartfonem lub tabletem. Dzięki temu właściciele mogą na odległość, podczas swoich podróży, sterować roletami i światłem, symulując swoją obecność – mówi architektka Samanta Michalewicz

Harmonijne wnętrze na miarę

Przy projekcie wnętrza tego apartamentu, kluczowe było dostosowanie go do unikalnych preferencji mieszkańców. Efektem tych działań jest wyodrębniona, obszerna strefa sypialniana, która w pełni odpowiada oczekiwaniom właścicieli. W sypialni dominują ciemne, ciepłe kolory, które sprzyjają odprężeniu. Dodatkowe elementy takie jak tapicerowane ściany i wykładzina na pianomacie zapewniają izolację akustyczną, co wzmacnia intymny charakter przestrzeni.

Sypialnia łączy w sobie elementy widoczne w salonie – ryflowane detale, sztukaterie i oświetlenie, podkreślając jednolity styl wnętrza. Centralnym punktem jest duże łóżko z indywidualnie zaprojektowanym zagłówkiem i pufą, gdzie miękkie tkaniny w miedzianych odcieniach kontrastują z ciemnym tłem, dodając wnętrzu przytulności.

W dolnym entrée zdecydowano się na podwieszane sufity i funkcjonalną zabudowę garderobianą, dzięki czemu ukryto instalacje i elementy deweloperskie, zachowując jednocześnie spójność wizualną i organizację przestrzeni. Drzwi z odwrotną przylgą przyczyniają się do utrzymania harmonijnych linii.

Master łazienka została powiększona kosztem jednego z deweloperskich pokoi, który teraz służy jako pokój gościnny. Dzięki temu uzyskano więcej miejsca na ergonomiczną wannę i przestronny prysznic typu walk-in, co jeszcze bardziej podnosi komfort użytkowania.

projekt: Samanta Michalewicz ARTchitektura (ambasadorka marki Kontakt-Simon)
sesja zdjęciowa: bilbil.pl – fotografia i marketing
elektryka: Xconnect

zabudowy: Obuchowicz Kuchnie