Bang & Olufsen prezentuje Beolab 8 – kompaktowy, niezwykle elegancki głośnik o znakomitych parametrach dźwiękowych, utrzymany w duchu skandynawskiego designu. Dostępny w kilku wariantach wykończenia, z frontem z tkaniny lub drewnianymi lamelami, Beolab 8 doskonale wpisuje się w każde wnętrze, oferując użytkownikom niezrównaną jakość dźwięku.

Głośnik Beolab 8 jest kompatybilny z innymi urządzeniami Bang & Olufsen, łącznie z tymi wyprodukowanymi nawet w 1984 roku, co pozwala na stworzenie imponującego zestawu kina domowego. W połączeniu z drugim identycznym głośnikiem Beolab 8 tworzy niezwykle precyzyjny i potężny system stereo. Samodzielnie używany, gwarantuje głęboki i intensywny bas, niezwykły w głośnikach o takich rozmiarach.

Naszym celem jest tworzenie urządzeń, które dostarczają wyrazistych, immersyjnych doświadczeń dźwiękowych. Beolab 8 spełnia te wymagania, oferując jednocześnie skalowalność i ogromną elastyczność – podkreśla Michael Henriksson, Wiceprezes ds. Marketingu Produktów w Bang & Olufsen.

Ponadczasowy design

Beolab 8 został stworzony, aby prezentować się pięknie z każdej strony, niezależnie od miejsca, w którym jest umieszczony. Jego jednoczęściowa aluminiowa obudowa, wyprodukowana w renomowanej Fabryce 5, łączy w sobie solidną formę kulistą i cylindryczną. Dostępna w wersji z drewnianymi listwami wyprodukowanymi w Danii lub z frontem z tkaniny, obudowa ta jest charakterystyczna dla produktów Bang & Olufsen, takich jak Beosound Theatre, Beolab 28 i Beolab 50.

Między aluminiową obudową a rdzeniem głośnika powstaje subtelna gra świateł i cieni, nadająca produktowi wizualną lekkość. Zgodnie z zasadami skandynawskiego designu, forma Beolab 8 nie tylko jest estetyczna, ale również wzmacnia akustykę głośnika. Szklany interfejs na górze głośnika dodaje mu charakterystycznego wyglądu.

Głośnik Beolab 8 jest dostępny w czterech wersjach postawy, z każdą z nich charakteryzującą się smukłością i dekoracyjnością. Nawet wersja przeznaczona do postawienia na stole tworzy iluzję unoszenia się nad powierzchnią. Natomiast dyskretny uchwyt sufitowy i perfekcyjnie wykonany stojak podłogowy dopełniają precyzyjne detale.

Zgodnie z filozofią od kołyski do kołyski, wszystkie elementy Beolab 8 są zaprojektowane z myślą o możliwości ponownego wykorzystania w kolejnych produktach. Wysokiej jakości, trwałe materiały oraz wymienne moduły sprawiają, że głośnik ten oczekuje na uzyskanie certyfikatu Cradle-to-Cradle.

Doskonała jakość dźwięku w każdym pomieszczeniu

Beolab 8 składa się z głośnika wysokotonowego o średnicy 16 mm, głośnika średniotonowego o średnicy 3″ i głośnika niskotonowego o średnicy 5,25″. Dzięki precyzyjnej regulacji tonów Bang & Olufsen, użytkownicy mogą cieszyć się doskonałą jakością dźwięku.

Innowacyjne funkcje głośnika obejmują kontrolę szerokości wiązki, kompensację pomieszczenia, adaptacyjne dostosowanie dźwięku oraz technologię ultraszerokopasmową.

  • Kontrola szerokości wiązki pozwala płynnie przełączać się między dwoma doświadczeniami słuchania, umożliwiając precyzyjne dostosowanie dźwięku do preferencji użytkownika.
  • Funkcja kompensacji pomieszczenia mierzy akustyczne właściwości otoczenia i automatycznie dostosowuje dźwięk, zapewniając krystalicznie czystą jakość niezależnie od rozmiaru pomieszczenia.
  • Adaptacyjne dostosowanie dźwięku sprawia, że głośnik automatycznie dostosowuje się do własnej konfiguracji, eliminując potrzebę ręcznej regulacji.
  • Technologia ultraszerokopasmowa pozwala na skoncentrowanie się na akustycznym „sweet spot”, dostosowując go na podstawie lokalizacji telefonu użytkownika za pomocą aplikacji Bang & Olufsen.

W sercu Beolab 8 znajduje się platforma Mozart Bang & Olufsen, umożliwiająca łatwe łączenie się poprzez WiFi 6 i Bluetooth 5.3. Zintegrowany port Powerlink, zarówno bezprzewodowy, jak i przewodowy, pozwala na transformację Beolab 8 w zaawansowany głośnik systemowy, idealnie współpracujący z telewizorami i systemami audio Bang & Olufsen, również tymi wyprodukowanymi ponad 30 lat temu.

Produkty Bang & Olufsen w Polsce

Produkty Bang & Olufsen dostępne są w Polsce w salonach wystawowych:

  • Bang & Olufsen Warszawa, ul. Żelazna 51/53 (Fabryka Norblina), 00-841 Warszawa
  • Bang & Olufsen Powązkowska, ul. Powązkowska 40, 01-797 Warszawa

O Bang & Olufsen

Bang & Olufsen to marka luksusowego sprzętu audio założona w 1925 roku w Struer, w Danii, przez Petera Banga i Svenda Olufsena. Przez niemal 100 lat Bang & Olufsen utrzymuje pozycję lidera w dziedzinie innowacji akustycznych, oferując produkty charakteryzujące się pięknym dźwiękiem, ponadczasowym designem i niezrównaną jakością. Produkty Bang & Olufsen są dostępne globalnie w sklepach marki, na stronie internetowej bang-olufsen.com oraz u wybranych sprzedawców na całym świecie. Firma zatrudnia około 900 pracowników i działa na ponad 70 rynkach, a jej akcje notowane są na NASDAQ Copenhagen A/S.