Rolety dzień noc są niezwykle uniwersalne, a także atrakcyjne pod względem wizualnym. Pasują do rozmaitych aranżacji, sprawdzą się zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, skandynawskim, minimalistycznym, jak i naturalnym czy prowansalskim. Co ważne, występują w kilku zróżnicowanych odmianach, dlatego praktycznie każdy jest w stanie dobrać produkt dopasowany do swoich potrzeb i wymagań. Jakie opinie posiadają rolety dzień noc?

Co to są rolety dzień noc?

Rolety dzień noc składają się z dwóch warstw tworzyw, które można dowolnie ustawiać – mogą na siebie nachodzić lub się rozchodzić. W ten właśnie sposób można sterować oświetleniem. W odróżnieniu od tradycyjnych rolet nie robi się tego poprzez podnoszenie lub opuszczanie tkaniny. Ze względu na sposób ułożenia tworzyw, a także dzięki różnym stopniom przezroczystości, można znacznie dokładniej regulować ilość promieni słonecznych przedostających się zza okna. Jeśli zależy nam na przytłumieniu oświetlenia, należy skorzystać z pasów zaciemniających. Zwiększone oświetlenie gwarantują natomiast pasy transparentne.

Rolety dzień i noc – zalety i wady

Do zalet rolet dzień i noc należą łatwość regulacji poziomu światła w pomieszczeniach oraz prosty montaż (zależy od wybranego rodzaju rolet), który nie wymaga wykorzystania profesjonalnych narzędzi. Takie rolety wyróżniają się również wysoką estetyką. Wykorzystywane materiały są bardzo eleganckie i występują w wielu wersjach kolorystycznych. Producenci najczęściej wykorzystują materiały odporne na osiadanie na ich powierzchni brudu, dlatego utrzymanie rolet w czystości również nie powinno sprawiać większych problemów.

Negatywne opinie użytkowników korzystających z systemu rolety dzień noc dotyczą zwykle problemu z całkowitym zaciemnieniem pomieszczenia. Nawet jeśli skorzystamy wyłącznie z pasów zaciemniających, niewielkie szczeliny między nimi sprawiają, że do środka przedostaje się mała ilość światła. Chcąc uzyskać efekt pełnej ciemności, należy postawić na produkty dedykowane.

Rolety dzień noc - wady i zalety - Ładny Dom
Rolety dzień noc opinie

Rolety dzień noc – cena

Ostateczny koszt zależy od rodzaju, wymiarów, a także materiałów, z których zostały wykonane rolety dzień noc. Najtańsze modele można kupić za około 50-60 złotych. Konstrukcje większe lub zapewniające bardzo skuteczne zaciemnienie pomieszczenia to wydatek od 60 do nawet ponad 100 złotych za sztukę.

Na szczęście zakup rolety wystarczy — nie ma potrzeby dokupywać różnego rodzaju akcesoriów czy też narzędzi, które okażą się pomocne podczas montażu.

Rolety dzień noc – najczęstsze pytania

Na koniec wyjaśnimy kilka wątpliwości związanych z roletami dzień i noc:

Czy rolety dzień noc można prać?

Raczej odradzamy pranie takich rolet.Zz uwagi na zastosowane materiały, czyszczenie najlepiej przeprowadzić przy użyciu odkurzacza i małej szczotki lub suchej gąbki.

Czy rolety dzień noc można zwinąć?

Mechanizmy w roletach dzień noc pozwalają na ich całkowite zwinięcie, dzięki czemu bez problemu można umyć okna.

Czy rolety dzień noc można przycinać?

Można to zrobić własnoręcznie, jednak należy uważać, aby rolety zostały odpowiednio dopasowane do okien, na których są montowane.

Czy rolety dzień noc dobrze zaciemniają?

Ze względu na wykorzystany mechanizm i materiały znacząco ograniczają dostęp światła, jednak całkowite zaciemnienie zapewnią wyłącznie produkty dedykowane.

Czy rolety dzień noc chronią przed słońcem?

Pasy zaciemniające doskonale sprawdzają się w lecie, kiedy do pomieszczeń wpada najwięcej światła. Ponadto zastosowanie rolet dzień noc pozwala na niewielkie ochłodzenie pomieszczenia, a także ograniczenie świetlnych refleksów powstających na ekranach telewizorów, laptopów czy też urządzeń mobilnych.

Czy rolety dzień noc przepuszczają światło?

W przypadku dobrej jakości rolet ilość przepuszczanego światła jest niewielka.

Czy do rolet dzień noc pasują firany?

Na rynku dostępne są produkty, które pasują do rolet nie tylko pod względem stylistycznym, ale również kolorystycznym.

Rolety dzień noc to nowoczesne, uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu. Dzięki zróżnicowaniu rynkowemu każdy powinien znaleźć modele spełniające wszystkiego jego potrzeby i wymagania. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na rodzaj rolet, typ zastosowanych materiałów, poziom zaciemnienia, a także wymiary interesujących nas konstrukcji.