Każdy poranek przed pracą i szkołą to wyścig z czasem, a w takiej sytuacji nie ma miejsca na improwizację. Punktualność i świetna organizacja to klucz do udanego startu dnia, zwłaszcza kiedy wszyscy w domu muszą wyjść o tej samej porze. Poranne zamieszanie w łazience, a potem w kuchni może powodować frustrację i negatywnie wpływać na nastrój na resztę dnia. Jak można ułatwić sobie codzienną rutynę poranną? Rozwiązanie jest proste, ale wymaga samodyscypliny – warto zorganizować się dzień wcześniej i przygotować wiele rzeczy.

Porządek na raz:

Sprzątanie kuchni i mycie naczyń wieczorem pozwoli nam zacząć dzień w czystym i uporządkowanym otoczeniu. Z przyjemnością zaparzamy sobie poranną kawę w takim środowisku, a potem można spokojnie przygotować śniadanie i lunch do zabrania.

Pełna śniadaniówka:

Najlepszym sposobem na przenoszenie jedzenia na wynos jest spakowanie go w pojemniki. Nic się nie zmiecie, nie wyleje i nie zabrudzi. Jednak plastikowe pudełka czasem gubią swoje pokrywki. Każdy z nas zna ten problem. Warto zorganizować się i użyć specjalnego organizera do przechowywania pudełek.

Space Flexx to doskonałe rozwiązanie, które pomaga w utrzymaniu porządku w pudełkach. Pudełka zawsze będą na swoim miejscu i nie wypadną z szafki przy otwieraniu drzwiczek. Przegródki oddzielają pudełka od pokrywek, co ułatwia umieszczanie i wyjmowanie ich i pomaga utrzymać porządek w szufladzie z tymi akcesoriami.

Wszystko na swoim miejscu:

Kiedy mamy już zorganizowane pudełka, przychodzi pora na przechowywanie produktów spożywczych potrzebnych do przygotowania śniadania. Muszą być one łatwo dostępne, bo wiadomo, że rano każda minuta jest cenna. System High Carga Dispensa nadaje się doskonale do tego celu. Jest nie tylko pojemny, ale również pozwalający na przeglądanie zawartości szafki. Umieszczony obok lodówki ułatwia dostęp do produktów. Możemy wyciągać chleb, płatki, migdały z jednej strony i ulubione sery, wędliny, liść sałaty i gotowe dania z drugiej strony.

Przygotowanie:

Przygotowując śniadanie, potrzebujemy noża i deski do krojenia. Tutaj również warto się zorganizować. Praktyczny wkład do szuflady pozwoli na przechowywanie noży i sztućców w idealnym porządku, dzięki czemu wszystko jest widoczne, czyste i nie przesuwa się podczas otwierania. Możemy wyciągać zawartość szuflady niemalże z zamkniętymi oczami, bo wiemy, gdzie jest każdy przedmiot.

Pakowanie:

Na koniec, kanapki należy spakować w papier śniadaniowy lub folię aluminiową, a w tym zadaniu pomaga specjalny organizer do folii, który pozwala na łatwe odrywanie folii jedną ręką. Koniec z rozrywaniem, nierównym odrywaniem, cięciem – szybko, sprawnie i zawsze na czas!

Dzięki odpowiedniej organizacji porannej rutyny można uniknąć chaosu i stresu przed wyjściem z domu i zacząć dzień w spokoju i pełnym porządku.

Mat. prasowe Peka