Motywy kawowe, geometryczne a może roślinne? Tapety bez dwóch zdań są najlepszym sposobem na szybki remont oraz odświeżenie wystroju – także jeśli chodzi o naszą kuchnię. Dowiedzmy się jak dobrać tapetę do kuchni?

Tapeta do kuchni zamiast płytek – świetna alternatywa

Nie da się ukryć, że tapeta do kuchni zamiast płytek z ogromną dumą ozdobi ścianę. Jednocześnie staje się detalem, który wieńczy dzieło, a więc piękną oraz przemyślaną aranżację. Wpisuje się idealnie w styl sypialni, wprowadzając do wnętrza przykuwający oraz interesujący wzrok akcent. Dobrze sobie radzi w różnych strefach mieszkania. Czy jednak sprawdzają się także w kuchni?

W kuchni gotujemy z prawdziwym zaangażowaniem oraz pasją. Nie możemy przecież sobie zaprzątać głowy zabrudzeniami czy też plamami na ścianach. Jeśli nie jesteśmy w sztuce kulinarnej biegli, to wykończenie odpowiednie ściany pomoże uporać się nam z efektami eksperymentów niezbyt udanych. Chętnie w związki z tym sięgamy po ceramiczne płytki – łatwe oraz trwałe w czyszczeniu. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się również wodoodporne oraz hydrofobowe farby do pomieszczeń, w których panuje podwyższona wilgotność, panele, okładziny ścienne, różne gatunki kamienia oraz drewna. Na pewno egzamin świetnie zdadzą tapety zmywalne do kuchni.

Rodzaje tapet

Okazuje się tak naprawdę, że tapeta w kuchni zamiast płytek są najlepszym sposobem na odświeżenie wnętrza, szybką zmianę wystroju oraz ukrycie pewnych niedoskonałości powierzchni.

Wśród tapet, które są dostępne na rynku powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na tapety winylowe. Tapety te charakteryzują się budową warstwową. O co dokładnie chodzi? Chodzi o nic innego jak o to, że z wierzchu powierzchnia jest zabezpieczona warstwą winylu. Z kolei od spodu chodzi o papier. Tapety te są w pełni odpornie na zarysowania, promieniowania UV, czyszczenie przy pomocy środków chemicznych, szorowanie, wilgoć czy też wodę.

Tapecie tej na pewno nie zaszkodzi także para wodna, tłuste zacieki czy też podwyższona temperatura. Bardzo ważne jest to, aby tapety winylowe do kuchni były w pełni zmywalne. Zabrudzenie wystarczy zebrać papierowym ręcznikiem. Później powinniśmy ją zmyć szmatką mokrą z niewielkim dodatkiem detergentu.

Co jak co, ale z dostępne do tego rodzaju tapet nie będziemy mieli kompletnie żadnego problemu. Są one szeroko dostępne. Jak kształtują się ceny? Ceny są bardzo przystępne. Pamiętajmy, aby wybrać dobrej jakości tapetę, aby być zadowolonym z niej. Wybór wzorów i kolorów jest naprawdę ogromny.