14 września 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego Centrum Cosentino w Poznaniu, zlokalizowanego w Dąbrówce. Wśród specjalnych gości premiery znaleźli się wybitni architekci, Tomasz Pągowski i Jakub Szczęsny. Na uroczystości zjawiło się ponad 200 zaproszonych gości, w tym przedstawiciele wielkopolskich biur projektowych, producenci mebli, właściciele zakładów kamieniarskich, a także partnerzy, przyjaciele i pracownicy Cosentino Polska. Kierownictwo Centrum w Poznaniu powierzone jest Andrzejowi Włodarczykowi, który pełni funkcję Dyrektora Generalnego.

Grupa Cosentino konsekwentnie kontynuuje swoje zaangażowanie w inwestycje poprzez dywersyfikację rynków i zakładanie nowych central. To właśnie część strategii międzynarodowej ekspansji firmy, która rozwija swoje aktywa również w Polsce, stając się jednym z najbardziej zglobalizowanych podmiotów w branży kamieniarskiej. Po sukcesach w Warszawie i Katowicach przyszedł czas na otwarcie trzeciej lokalizacji Cosentino w Polsce. Nowe Cosentino Center Poznań, usytuowane w Dąbrówce przy ul. Logistycznej 7, zajmuje obszar 4000 m2, w tym 400 m2 wydzielone na biura i showroom. Centrum jest przystosowane do pomieszczenia aż 4000 płyt i rozpoczęło działalność z 8-osobowym zespołem profesjonalistów.

Rok 2023 stanowi dla hiszpańskiej firmy okres intensywnego rozwoju, który objawia się poprzez rozbudowę sieci Centrów nie tylko na całym świecie, lecz także w Polsce. Centra Cosentino łączą w sobie funkcje magazynu, sieci sprzedaży i salonu produktowego, gdzie klienci mogą osobiście zapoznać się z asortymentem Cosentino i uzyskać spersonalizowane wsparcie. Podczas otwarcia, Pedro Parra Uribe, Vice President Sales Cosentino, podkreślił: „Cosentino dostrzega ogromny potencjał w regionie. Jesteśmy obecni w Polsce od kilku lat i ciągle rozwijamy naszą obecność, od pierwszego otwarcia w Parzniewie pod Warszawą, przez Cosentino Katowice w Mysłowicach, a teraz otwarcie Centrum w Dąbrówce pod Poznaniem. Nasza ekspansja w Polsce będzie kontynuowana, planujemy także otwarcie Cosentino City w Warszawie, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na nasze produkty”.

Podczas uroczystości otwarcia, goście zostali zaproszeni do głównej hali, gdzie pod przewodnictwem Tomasza Pągowskiego, artystycznego mistrza wieczoru, mogli podziwiać spektakularną oprawę muzyczno-wizualną. Instalacja ta była interpretacją motywu monolitu z filmu „Odyseja kosmiczna 2001” i symbolizowała zmiany w myśleniu na temat relacji między przemysłem a naturą, co stanowi kluczowy element polityki Cosentino. Następnie na scenie pojawił się Andrzej Włodarczyk, gospodarz wydarzenia i General Manager Cosentino Center Poznań. Razem z Karoliną Sieniawską, Marketing Coordinator Cosentino Polska, Pedro Parra Uribe, Vice President Sales Cosentino i Pierre Wernlundh’em, Regional Director for Cosentino Scandinavia, dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi, oficjalnie otwierając Centrum. Podczas tej chwili Karolina Sieniawska zaprezentowała najnowszą kolekcję Silestone Le Chic, podkreślając bogate portfolio firmy i zwiększone możliwości sprzedaży i dystrybucji na terenie Wielkopolski. Andrzej Włodarczyk podkreślił wagę utworzenia bazy w regionie Wielkopolski, który stał się istotnym obszarem dla Cosentino w Polsce.

Po ceremonii otwarcia, goście zostali zaproszeni do miejsca prezentacji kolekcji Silestone Le Chic, gdzie mogli delektować się nastrojową muzyką harfy i skrzypiec, w towarzystwie live act DJ’a. Całość spotkania prowadziła Ewa Trzcionka. W trakcie wydarzenia Jakub Szczęsny, jeden z najciekawszych współczesnych architektów i twórca słynnego domu Kereta, podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat wszechstronności zastosowań materiałów Cosentino oraz opowiedział o projekcie i wystawie „Polskie Projekty Polscy Projektanci” w Muzeum Miasta Gdyni, którego Cosentino jest sponsorem. Wieczór uzupełnił pokaz przygotowania paelli, dania zainspirowanego nowoczesną kuchnią hiszpańską, oraz prezentacje dwóch książek: „Witaj w świecie bez architektów” Jakuba Szczęsnego i „Architektki. Czy kobiety zaprojektują lepsze miasta” Agaty Twardoch.

Nowe Cosentino Center Poznań znajduje się pod adresem: ul. Logistyczna 7, Dąbrówka k. Poznania.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.cosentino.com.