Wybór drzwi to ważna decyzja, która wpływa funkcjonalność naszego domu czy mieszkania i nie tylko. W zależności od tego, gdzie mają być zamontowane, muszą też spełniać wymagania bezpieczeństwa, jak i estetyki. A co w przypadku, gdy standardowe modele nie pasują do naszych potrzeb? Może warto zdecydować się na drzwi na zamówienie? W tym artykule przedstawimy, jak się do tego zabrać, co należy sprawdzić oraz gdzie szukać sprawdzonych wykonawców.

Wybór materiału drzwi na zamówienie 

Zamawiając drzwi, zwykle na początek stajemy przed decyzją, jaką jest wybór materiału, z którego zostaną one wykonane. Na rynku dostępne są drzwi na zamówienie (Warszawa to spory wybór firm) drewniane, aluminiowe, szklane, stalowe i co tylko jeszcze przyjdzie nam do głowy. Każdy z tych materiałów charakteryzuje się innymi właściwościami, a wybór zależy od indywidualnych preferencji oraz tego, jakie jest ich przeznaczenie.

Można też skorzystać z drzwi na zamówienie wyłącznie pod względem rozmiarów, ale wybierając już gotowe modele. Przed podjęciem decyzji warto przemyśleć, jaki styl nam odpowiada oraz jakie funkcje powinny spełniać drzwi. W przypadku drzwi zewnętrznych należy zwrócić uwagę na ich odporność na warunki atmosferyczne oraz technologie antywłamaniowe. W przypadku drzwi wewnętrznych na ich izolacyjność akustyczną.

Drzwi na zamówienie – wymiary

Kolejnym krokiem jest dokładny pomiar otworu, w którym zostaną zamontowane drzwi na zamówienie. Warto pamiętać, że nawet minimalna różnica w wymiarach może wpłynąć na jakość montażu oraz funkcjonalność drzwi. Jeżeli jest taka możliwości, warto wybrać firmę, której pracownicy sami przyjadą wykonać odpowiednie pomiary. Należy zmierzyć szerokość i wysokość otworu oraz grubość muru. Bywa tak, że czasami w starym budownictwie przy wymianie drzwi pojawia się problem różnego rodzaju niewielkich odchyleń względem podłoża. Wtedy koniecznie należy dokonać ich korekty.

Drzwi na zamówienie – wybór wykonawcy w Warszawie

Ostatnim krokiem jest wybór sprawdzonego wykonawcy, który zajmie się produkcją i montażem drzwi. Warto poszukać firm specjalizujących się w produkcji drzwi na zamówienie, sprawdzić ich referencje i opinie klientów. Często takie bez problemu znajdziemy zarówno w serwisach typu Opineo, jak i bezpośrednio w wyszukiwarce Google. Dobrym rozwiązaniem jest również skorzystanie z usług specjalistycznych firm, które oferują drzwi od renomowanych producentów, wykonane z materiałów najwyższej jakości i bezproblemowej informacji o ich specyfikacji technicznej.