W drugiej połowie maja Łódź ponownie stanie się niekwestionowaną stolicą designu. Hiszpańska firma Cosentino, znana z produkcji spieków kwarcowych Dekton, powierzchni mineralnych Silestone i kamienia naturalnego Sensa, już po raz kolejny przygotowuje wiele fascynujących wydarzeń dla odwiedzających Łódź Design Festival. W ramach festiwalu zaplanowano warsztaty, konkursy, wykłady i rozmowy, które stanowią niepowtarzalną okazję do poszerzenia wiedzy i zapoznania się z obecnie panującymi trendami w światowym wzornictwie.

Łódź Design Festival 2023 odbywa się pod hasłem „Future Perfect,” a centralnym tematem jest odpowiedzialne projektowanie. Cosentino skupia uwagę na tym, że można produkować mądrzej, z troską o środowisko, zamiast tylko więcej i taniej. W niedzielę, 21 maja, o godzinie 14:00 w centrum festiwalowym, odbędzie się wykład dotyczący współczesnej architektury i zrównoważonego rozwoju materiałów. W ramach panelu „Nowe materiały i trendy w odpowiedzialnym projektowaniu,” wezmą udział znakomici architekci, w tym Maciej Bidermann z pracowni Bidermann+Wide, Agata Łapuchowska z AKA Studio oraz Dominika Zielińska z pracowni Workplace. Karolina Sieniawska, Marketing Coordinator Cosentino, opowie o innowacyjnych procesach produkcji płyt wielkoformatowych i technologii HybriQ, zmniejszającej emisję CO2.

W kolejnym weekendzie festiwalowym Cosentino organizuje inspirujące, darmowe warsztaty prowadzone przez studio projektowe JAM KOLEKTYW. Warsztaty tworzenia materialboardów skierowane są do architektów i projektantów wnętrz i pozwalają na tworzenie przemyślanych aranżacji materiałów wykończeniowych do projektów wnętrz. Wszystko to w bazie na praktycznych doświadczeniach i wiedzy projektowej.

Podczas festiwalu, na przestrzeni całego wydarzenia, będzie można odwiedzić Meeting Point by Cosentino x Grynasz Studio, gdzie goście mogą odpocząć i spotkać się z przedstawicielami Cosentino. Warto podkreślić, że stół z materiału Dekton Umber, zaprojektowany przez Grynasz Studio, to element wzbogacający przestrzenie wystawiennicze Cosentino.

Dodatkowo, podczas festiwalu, organizowany jest konkurs na najbardziej kreatywne zdjęcie wykonane przy Meeting Point by Cosentino x Grynasz Studio. Konkurs ten daje szansę na wygranie wyjątkowych nagród, w tym 2-dniowej wycieczki do siedziby głównej Cosentino w Hiszpanii w październiku 2023 r. Zwycięzcy zostaną wyłonieni na mediach społecznościowych Cosentino 31 maja 2023 r.

Wszystkie te wydarzenia podczas Łódź Design Festival dają unikalną okazję do poszerzenia wiedzy, zdobycia nowych doświadczeń i zanurzenia się w światowym wzornictwie i odpowiedzialnym projektowaniu.

Łódź Design Festival

18-28 maja 2023

ul. Tymienieckiego 3