Balkon bez kwiatów? Nie ma mowy. Aby móc rzeczywiście relaksować się na balkonie oraz aby się pięknie prezentował kwiatów nie może zabraknąć. Balkon bez kwiatów jest nudny. Nie wolno nam jednak dobierać kwiatów na balkon w sposób przypadkowy. Bowiem nie każdy kwiatek będzie rósł i kwitnął w każdych warunkach. Dowiedzmy się jak dobrać kwiaty na balkon?

W jakim miejscu znajduje się nasz balkon?

Gdy zastanawiamy się, które kwiaty na balkon będą dla nas odpowiednie, to w pierwszej kolejności musimy się zorientować w jakim miejscu znajduje się nasz balkon. Chodzi tak naprawdę o strony świata. W ten sposób jesteśmy w stanie ocenić czy jest to miejsce, w którym cały dzień świeci słońce, nie ma go w ogóle czy też jest pół dnia. W ten sposób jesteśmy w stanie ocenić, które kwiaty będą odpowiednie, a z których musimy niestety zrezygnować.

Bardzo ważne jest także to czy nasz balkon jest zabudowany, a może odsłonięty. Jeśli jest osłonięty, to musimy wybierać takie kwiaty, które nie boją się wiatru i nie muszą być w miejscach osłoniętych. Jeśli nasze doniczki zwisają na zewnątrz, to czasem przez obfity deszcz mogą zostać zalane. Wybierajmy zatem kwiaty, które to tolerują.

Najpopularniejsze kwiaty na balkonach

W Polsce chyba najpopularniejszymi kwiatami, które sadzimy na balkonach są pelargonie, surfinie czy też aksamitki. Czy są to kwiaty, które nadają się także na Twój balkon? Tak naprawdę, aby móc odpowiedzieć na to pytanie powinniśmy zapoznać się z warunkami uprawnymi wszystkich tych roślin. Jeśli jesteśmy w stanie je spełnić i zagwarantować, to możemy kwiaty te kupić. Z kolei jeśli nie jesteśmy do końca pewni, to lepiej wybrać inne kwiaty. Wybór jest naprawdę duży.

Kwiaty na balkon na pewno lepiej jest kupować bezpośrednio u ogrodników, sklepach ogrodniczych czy też w hurtowniach ogrodniczych. W takich miejscach kwiaty są naprawdę zadbane i śmiało możemy je kupować. O jakości kwiatów w supermarketach moglibyśmy dyskutować godzinami. Pamiętajmy, że raczej każdemu z nas kupić kwiaty, które na naszych balkonach będą tylko rozkwitać. Nie chce, aby po kilku tygodniach uschły czy też zgniły. Niestety kwiaty balkonowe (w zależności od ich rodzaju) są drogie. Im bardziej niespotykana odmiana, tym musimy się liczyć z jej wyższą ceną.

Wybieramy także takie odmiany kwiatów, które będą kwitły przez całe lato, aż do późnej jesieni. Znajdziemy takie kwiaty bez żadnego problemu. Jeśli nie mamy wiedzy o kwiatach, to dopytajmy ogrodników. Zawsze są chętni nam pomóc oraz powiedzą nieco o ich pielęgnacji oraz uprawie.