4 listopada w Instytucie Automatyki Systemów Energetycznych (IASE) we Wrocławiu rozpocznie się niezwykła wystawa, prezentująca twórczość jednego z najbardziej intrygujących artystów współczesnych – Zdzisława Beksińskiego. To wydarzenie jest wyjątkowe nie tylko ze względu na jego znaczenie kulturowe, ale także jako pierwsza wystawa oryginalnych obrazów artysty we Wrocławiu od 30 lat.

Wystawa, zorganizowana przy współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku, będzie trwać od 4 listopada 2023 roku do 18 lutego 2024 roku. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć 45 oryginalnych dzieł Beksińskiego, ukazujących jego unikalny i metafizyczny świat.

Warto dodać, że ekspozycję uzupełni interaktywna wystawa multimedialna „Human Condition Beksiński Multimedia Exhibition,” która przeniesie zwiedzających w fascynującą podróż przez dorobek artysty. Ponadto, będzie dostępny specjalny pokaz obrazów w formie stereoskopii (3D) oraz wiele innych atrakcji multimedialnych.

Zdzisław Beksiński był nie tylko artystą, ale także pasjonatem nowoczesnych technologii. Eksperymentował z różnymi nowinkami technicznymi i kolekcjonował sprzęt związany z wideo, audio oraz komputerami. Ta wystawa jest swojego rodzaju hołdem dla artysty, prezentując jego dzieła w sposób, który odzwierciedlałby jego fascynację technologią, gdyby tylko miał na to czas.

Warto również zaznaczyć, że bilet wstępu na wystawę obowiązuje na konkretną godzinę, dlatego zaleca się wcześniejszą rezerwację biletów online. Istnieje także możliwość zakupienia biletów dla grup szkolnych z dodatkowym wykładem biograficznym na miejscu.

Wystawa będzie czynna codziennie od godziny 12:00 do 20:00, przy czym ostatnie wejście jest o godzinie 19:00.

Zapraszamy do odwiedzenia tej wyjątkowej wystawy, która jest okazją do odkrycia i docenienia sztuki Zdzisława Beksińskiego.

Więcej informacji na temat rezerwacji biletów oraz szczegółów logistycznych można znaleźć na stronie: www.beksinski-we-wroclawiu.pl