Gdy samodzielne zaprojektowanie wyglądu wnętrza nie wchodzi w grę, masz do dyspozycji kilka rodzajów profesjonalnych usług, które Ci w tym pomogą. Architekt wnętrz czy pracownia projektowania i realizacji wnętrz – którą z tych opcji można uznać za korzystniejszą? Odpowiadamy.

Architekt wnętrz czy biuro projektowania i realizacji: 

  • Architekt wnętrz a pracownia projektowania i realizacji wnętrz
  • Zalety pracowni projektowania i realizacji wnętrz 
  • Atuty pracowni projektowania i realizacji wnętrz KODO

Architekt wnętrz a pracownia projektowania i realizacji wnętrz 

Różnica między firmami świadczącymi te dwa rodzaje usług jest bardzo duża. Zadaniem architekta jest przygotowanie projektu wnętrz na różnych poziomach – od klasycznej wizualizacji, która pokaże inwestorowi gotową przestrzeń, aż po projekt techniczny ze wskazówkami dla wykonawców. Może on również spełniać funkcję doradczą, czyli przedstawiać klientom możliwe rozwiązania i podsuwać im pomysły, gdy nie są pewni, jaki dokładnie efekt chcą osiągnąć. 

Co do samej realizacji projektu, możesz liczyć jedynie na polecenie firm wykończeniowo-remontowych. Nie masz jednak pewności, czy znajdą wolny termin na wykonanie Twojego zlecenia, a także jaki będzie rezultat ich zatrudnienia.

Zakres działania pracowni projektowania i realizacji wnętrz można uznać za bardziej kompleksowy. Poza wszystkim tym, co robi architekt, możesz liczyć również na wsparcie w innych obszarach polegające na:

  • wyborze odpowiedniej nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego,
  • zrealizowaniu wcześniej przygotowanego projektu od A do Z,
  • wykonaniu wszystkich zaplanowanych prac remontowych własnymi siłami roboczymi lub z pomocą zaufanych podwykonawców,
  • wykonaniu innych usług, np. prac stolarskich,
  • pilnowaniu budżetu przeznaczonego na remont lub wykończenie wnętrza od zera,
  • pilnowaniu terminu wszystkich prac.

Co zyskasz, decydując się na pracownię projektowania i realizacji wnętrz?

Przyglądając się liście usług świadczonych przez pracownię projektowania i realizacji wnętrz, z pewnością przemknęła Ci przez głowę myśl, że z większością z nich uporasz się samodzielnie, więc nie ma sensu płacić za to komuś innemu. Zwróć jednak uwagę na to, że profesjonaliści będą się cechować większą skutecznością działania, w efekcie zapewniając Ci dużą oszczędność nie tylko w kontekście pieniędzy, lecz również czasu i nerwów.

Biuro projektowe realizujące działania od planu do gotowego mieszkania okazuje się doskonałym wyborem zwłaszcza w odniesieniu do pilnowania wydatków, które przy remoncie lub wykańczaniu wnętrz nierzadko rosną w zastraszającym tempie i kilkukrotnie przekraczają pierwotne założenia. Jest to najczęściej winą zarządzania przez niedoświadczoną osobę, która nie jest świadoma tego, że ewentualne pomyłki słono kosztują.

Profesjonalna pracownia projektowania i realizacji wnętrz wie, które etapy realizacji projektu mogą nie pójść zgodnie z planem i ma w zanadrzu gotowe rozwiązania. Dzięki temu nie wpłynie to ani na wydłużenie czasu remontu, ani na podwyższenie ustalonego budżetu.

Co wyróżnia pracownię projektowania i realizacji wnętrz KODO?

KODO to pracownia projektowania i realizacji wnętrz, która pomoże Ci na każdym etapie pracy nad wymarzoną nieruchomością – od jej wybrania, aż po jej wykończenie pod klucz. Atutem usług świadczonych przez to biuro jest z pewnością ich wysoka jakość zapewniana przez dostęp do doświadczonych profesjonalistów, których nie zaskoczy żaden problem.

Od innych pracowni projektowania i realizacji wnętrz KODO odróżnia się, chociażby tym, że dysponuje własną stolarnią. Biorąc pod uwagę to, że na wolne terminy u dobrych stolarzy trzeba czasem czekać nawet pół roku, może to znacznie skrócić czas realizacji zleceń, w których niezbędna jest pomoc stolarza.

 Artykuł Sponsorowany