Inspirujące, malownicze krajobrazy, wąskie uliczki oblewane słońcem oraz nastrojowe kafejki śródziemnomorskiego wybrzeża – to wszystko składa się na esencję kolekcji MONPELLI. Jest to propozycja dla tych, którzy pragną wprowadzić do swoich wnętrz spokój i charakterystyczny klimat, czerpiący z bogactwa kultury i tradycji ceramiki.

Kolekcja MONPELLI celebruje tradycję rzemieślniczą, prezentując ceramikę o niewielkich rozmiarach, formie przypominającej cegłę i ręcznym szkliwieniu, które podkreśla autentyczność każdego elementu. Oferuje niezwykłą różnorodność struktur, połysków i kolorów – od subtelnych szarości i beżów, przez ciepłe odcienie terakoty i purpurowych czerwieni, aż po głębokie błękity i zielenie. To umożliwia tworzenie wyjątkowych, niebanalnych aranżacji wnętrz.

MONPELLI to kolekcja, która doskonale łączy miłość do śródziemnomorskiego stylu z zamiłowaniem do innowacyjnego designu, dając swobodę wyboru i możliwość stworzenia wnętrza, które będzie oazą spokoju i osobistego stylu.

Kolory własnej przestrzeni

W polskich wnętrzach coraz śmielej zakorzeniają się style czerpiące z różnorodności kultur i klimatów – od spokojnego, stonowanego japandii, celebrującego minimalizm i harmonię, po pełen życia i kolorów styl śródziemnomorski. Płytki MONPELLI z łatwością wpisują się w te trendy, oferując rozwiązania, które łączą komfort, funkcjonalność i ascetyczną formę. Dzięki strukturalnym płytkom w odcieniach bieli oraz subtelnej szarości Ash, uzupełnionym o ciepłe barwy Ivory, wnętrza zyskują na spokoju i relaksie, zachęcając do odpoczynku.

Charakterystyczne wykończenie płytek, nawiązujące do rzemieślniczej precyzji, celebrowane jest przez MONPELLI jako hołd dla piękna niedoskonałości. Ten ukłon w stronę naturalności i unikania idealnie prostych form na rzecz delikatnych, sensualnych kształtów, doskonale komponuje się z filozofią japandii, skupiając się na subtelności i wewnętrznym spokoju.

Zupełnie inną estetykę reprezentuje styl Memphis, który dynamicznie wkracza do przestrzeni publicznych, jak kawiarnie czy hotele, wprowadzając wizualny zamęt poprzez odważne połączenia geometrycznych wzorów i kontrastowych kolorów. MONPELLI zgrabnie wpisuje się również w ten kontekst, przełamując klasyczny format cegiełki przez wprowadzenie strukturalnych elementów o apetycznym wyglądzie, tworząc nietuzinkowe kompozycje, które łączą klasykę z nowoczesnym designem.

Możliwości zabawy kolekcją MONPELLI jest tak wiele! Czy to monochromatyczne wykończenia w stylu scandi, czy użycie kolorów Wine, Olive lub Terra w śródziemnomorskich klimatach nadmorskich willi. Struktury, faktury, bogata paleta 12 kolorów oraz sensualne wykończenia to jest to, co oferuje pełna gama kolekcji, której uniwersalność jest tym samym unikatowa. – mówi Agata Brodzka, dyrektor marketingu Ceramiki Paradyż.

Formaty i struktury

Małe formaty i organiczne struktury płytek ściennych MONPELLI stanowią kwintesencję współczesnych trendów. Cegiełka o wymiarach 6,5×29,8 cm z lśniącą powierzchnią oraz mozaika o formacie 19,8×29,8 cm, wzbogacone o pięć unikalnych struktur, idealnie odnajdują się w aktualnych preferencjach estetycznych. Kolekcja MONPELLI, dzięki koncepcji mix and match, oferuje swobodę w łączeniu różnorodnych elementów, nie tylko w obrębie tej samej serii, ale również z innymi produktami marki Ceramika Paradyż. Takie eklektyczne połączenia, zarówno z imponującymi płytami z linii MONUMENTAL, jak i spiekami kwarcowymi TRI-D, podkreślają awangardowe podejście do projektowania wnętrz, umożliwiając stworzenie niezliczonej liczby oryginalnych aranżacji.

Moja przestrzeń

Kolekcja MONPELLI zwraca się ku emocjom i zmysłom, wywołując wspomnienia i przywołując uczucie intymności domowego ogniska. Jest to oferta zarówno dla osób pragnących stworzyć bazę dla rozległych przestrzeni, jak i dla tych, którzy szukają wyjątkowych akcentów dekoracyjnych. Każda płytka daje możliwość wyrażenia indywidualności i odwagi w kreowaniu osobistych, przytulnych wnętrz. Inspiracje czerpane z południa Europy sprawiają, że przestrzenie urządzone z użyciem płytek MONPELLI stają się odzwierciedleniem osobistego stylu i niezapomnianych doświadczeń.

Odkryj więcej na stronie: https://www.paradyz.com/