O tym, jak korzystnie wpływa na nas przebywanie wśród zieleni, wiadomo od dawna. Obecność drzew, roślin wpływa na nasze samopoczucie, reguluje stres. Stąd też w wielu domach, biurach, a nawet przestrzeni publicznej typu hotele, restauracje spotkamy różnego rodzaju rośliny. Co jednak można zrobić, jeśli potrzebne są nam rośliny na chwilę np. dla udekorowania sali konferencyjnej, weselnej czy do sesji zdjęciowej? Wówczas z pomocą przychodzi wypożyczalnia roślin, która sprawia, że zieleń dostępna jest na wyciągnięcie ręki, a każda przestrzeń może rozkwitnąć bez konieczności inwestowania w zakup drogich dekoracji roślinnych. W jaki sposób może nam pomóc wypożyczalnia roślin? O tym poniżej.

Skąd bierze się rosnąca popularność wypożyczalni roślin?

W dzisiejszych czasach, kiedy obowiązujące trendy w aranżacji wnętrz i organizacji eventów ciągle się zmieniają, wypożyczalnia roślin umożliwia elastyczne dostosowanie się do nich. Rośliny oprócz tego, że doskonale się prezentują, mają pewne wady. Po pierwsze, potrzebują czasu na wzrost, po drugie, potrzebują pielęgnacji i po trzecie wymagają miejsca. Nie każdy ma czas i miejsce na rośliny. Wypożyczalnia roślin wydaje się wręcz idealnych miejscem, które łączy potrzeby osób, które potrzebują szybko roślin, ale na chwilę, z tymi którzy znają się na nich i mogą zaoferować szeroki wybór roślin, które mogą stać się niepowtarzalnym elementem wystroju dowolnego wnętrza, niemalże od ręki.

Do jakich zastosowań mogą zostać użyte wypożyczone rośliny?

Wypożyczone rośliny to nie tylko efektowne rośliny zielone, ale również rośliny poszycia dolnego, zielone ścianki scenograficzne, czy unikalne kompozycje na naturalnym pniu. Są one idealne do stworzenia spektakularnego klimatu na przyjęciach weselnych, ważnych imprezach branżowych, a nawet podczas sesji fotograficznej. Warto wynająć rośliny doniczkowe, aby dodać życia każdej przestrzeni.

Czy wypożyczenie roślin jest drogą usługą?

Wiele osób może się obawiać, że wynajęcie roślin to bardzo kosztowna usługa. Na ceny należy jednak spojrzeć przez pryzmat tego, co otrzymujemy w zamian. Nie musimy inwestować w zakup drogich dekoracji roślinnych, gdyż wypożyczalnia roślin zajmie się całym procesem. Doradzi, które rośliny będą najlepsze na daną okazję, przywiezie je, a następnie odbierze. Koszt wynajmu jest zależny od ilości roślin, ich wielkości oraz czasu wynajmu. Najtańsze rośliny to wydatek od kilku złotych za dobę przy wynajmie na kilka dni.

Podsumowanie

Wypożyczalnia roślin to doskonałe rozwiązanie dla osób, firm, które szukają elastyczności i chcą stworzyć doskonałe wrażenie na klientach, gościach, kontrahentach bez konieczności zakupu, a następnie dbania o rośliny. Dzięki wypożyczalni roślin możemy cieszyć się pięknem i klimatem, który tworzą rośliny doniczkowe i inne, bardziej skomplikowane rozwiązaniem nie martwiąc o to, które rośliny będą pasować na daną okazję. Wypożyczalnia roślin pomaga na każdym etapie wynajmu, a nam pozostaje jedynie uiścić na koniec rachunek.