Westwing prezentuje WE CARE by Westwing Collection, swoją inicjatywę premierową, która skupia się na wykorzystaniu starannie wyselekcjonowanych, zrównoważonych materiałów. Celem tej kolekcji jest zainspirowanie klientów do kreowania domów, gdzie zrównoważony rozwój odgrywa kluczową rolę, ustanawiając tym samym początek długofalowej misji Westwing Collection ku bardziej ekologicznej przyszłości.

Chcemy zainspirować naszych klientów do stworzenia domu, w którym zrównoważony rozwój zajmuje szczególne miejsce. To tylko pierwszy krok na długiej drodze ku bardziej zrównoważonej przyszłości dla Westwing Collection – mówi Erasmia Kitou, szefowa działu zrównoważonego rozwoju w Westwing.

Oferta Westwing obejmuje szeroki zakres produktów – od obszernych mebli jak sofy i komody, przez średnie elementy takie jak lampy, aż po tekstylia. Kolekcja WE CARE by Westwing Collection wyróżnia się ponadczasowym designem, który nie tylko cieszy oko, ale jest także stworzony z myślą o trwałości. Dzięki neutralnym barwom i stylowym formom, elementy kolekcji łatwo wpasują się w różnorodne aranżacje wnętrz.

Kluczowe materiały wykorzystane w produkcji tej serii posiadają certyfikaty zrównoważonego rozwoju przyznawane przez renomowane i uznane organizacje takie jak FSC, GOTS i GRS. Wśród produktów znajdziemy:

  • meble z drewna pozyskanego z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny,
  • tekstylia z organicznej bawełny,
  • dywany z co najmniej 50% materiałów z recyklingu,
  • łóżka typu boxspring z certyfikatem Nordic Swan Ecolabel,
  • przedmioty wykonane z naturalnych włókien, na przykład z juty.

Każdy krok w kierunku bardziej zrównoważonego stylu życia jest ważny, a kolekcja WE CARE by Westwing Collection to nasz pierwszy mały wkład – mówi Ale Tobler, Westwing Collection Creative Director

Celem jest budowanie długoterminowych relacji z dostawcami zaangażowanymi w zrównoważone pozyskiwanie surowców i podzielającymi wartości zrównoważonego rozwoju z Westwing, co umożliwi wspólne dążenie do ekologicznej przyszłości.

Westwing dąży do bycia pionierem w promowaniu zrównoważonego życia poprzez kolekcję WE CARE. Choć przedsięwzięcie to jest dopiero początkiem długiej drogi, już teraz firma posiada dedykowane zespoły zajmujące się zrównoważonym rozwojem produktów i łańcucha dostaw, a także kierowanie ogólną strategią zrównoważonego rozwoju na poziomie korporacyjnym. Pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju Westwing, który zostanie opublikowany w marcu 2022 roku, ma na celu szczegółowe przedstawienie tych działań i planów na przyszłość.