Nowa kolekcja Silestone Urban Crush od Cosentino to propozycja pełna dekorów zainspirowanych pulsującym życiem miast. Lime Delight, Concrete Pulse, Brass Relish i Cinder Craze przypominają industrialne powierzchnie, stanowiąc idealne tło do surowych i eklektycznych przestrzeni. Kolekcja została wyprodukowana z wykorzystaniem technologii HybriQ+, co oznacza zrównoważony proces produkcji, z wykorzystaniem 99% ponownie odzyskanej wody, 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych oraz minimum 20% materiałów pochodzących z recyklingu.

Po dwóch latach od ostatniej premiery, firma Cosentino wprowadza na rynek nową odsłonę wiodącej na świecie hybrydowej powierzchni mineralnej Silestone, wypełnioną miejską witalnością. Cztery odcienie Urban Crush doskonale sprawdzą się w nowoczesnych kuchniach, salonach i łazienkach, które emanują życiem.

Kiedy przyjrzymy się bliżej nowym wzorom, projekty wnętrz, w których wykorzystano te wielkoformatowe płyty Urban Crush, nabierają intensywności, wnosząc nową energię do przestrzeni. Ta stylowa kolekcja, nawiązująca wyglądem do wapieni i piaskowców, skupia się na czterech kolorach: Lime Delight, Concrete Pulse, Brass Relish i Cinder Craze. Te wzory czerpią inspirację z tekstur miejskiego krajobrazu i oddają esencję marki Silestone, która zawsze stawia na kolor i jest prekursorem nowych trendów. Płyty są dostępne w zakładach kamieniarskich i studiach kuchennych współpracujących z Cosentino w trzech grubościach: 12, 20 i 30 mm.

Strukturalne odcienie beżu Lime Delight stanowią wszechstronną bazę dla różnych stylów wnętrz, od spokojnych i czystych przestrzeni po bardziej nietypowe i awangardowe aranżacje. Jasne i ciepłe odcienie Lime Delight przypominają blask słynnego wapienia z Marbelli.

Szary odcień Concrete Pulse doskonale pasuje do eklektycznych wnętrz, tworząc fascynujący kontrast. Ten naturalny i surowy odcień szarości harmonizuje z grą świateł i cieni.

Brązowy odcień Brass Relish płynnie komponuje się z kolorami i elementami nowoczesnego stylu vintage. Jego wyrafinowany i elegancki charakter przypomina drobnoziarnisty piaskowiec.

Ciemne i ziarniste odcienie Cinder Craze to zwieńczenie kolekcji Urban Crush, nadają wnętrzom w stylu loftowym osobowość i życie. Ten dekor, zaproponowany przez Cosentino, stanowi współczesną reinterpretację czarnego piaskowca.

Kolekcja Silestone Urban Crush wykorzystuje technologię HybriQ+, wprowadzoną przez Cosentino. Technologia ta to jakościowy skok w rozwoju marki Silestone, wprowadzony na rynek w 2020 roku. Nowy proces produkcji angażuje firmę w ochronę środowiska, gospodarkę o obiegu zamkniętym oraz zrównoważone zarządzanie. Dzięki HybriQ+, oprócz działań na rzecz ochrony środowiska, takich jak wykorzystanie w procesie produkcyjnym 99% wody pochodzącej z recyklingu i 100% odnawialnej energii elektrycznej, do produkcji Silestone wykorzystuje się co najmniej 20% materiałów pochodzących z recyklingu. Dodatkowo, technologia HybriQ+ wprowadza nową formułę składu Silestone, znacząco zmniejszając zawartość krzemionki krystalicznej, co sprawia, że seria Urban Crush zawiera mniej niż 40% krzemionki krystalicznej.