Modne wnętrze, pełne stylowych mebli, luksusowych dodatków oraz błyszczących elementów. Tak wygląda salon w stylu glamour, którego aranżacja nawiązuje do złotej ery kina hollywoodzkiego.

Salon w stylu glamour

Wyznacznikiem aranżacji w hollywoodzkim stylu jest przepych, luksus i blask. I choć teatralność oraz blichtr można traktować z przymrużeniem oka, to warto jednak pokusić się o wyjątkowe przedmioty oraz wysokiej jakości dodatki i dekoracje, aby uzyskać idealne wnętrze w stylu glamour.

Jak urządzić salon w stylu glamour? Przede wszystkim nie może w nim zabraknąć foteli, kanap oraz szezlongów w stylu ludwikowskim, stołów i stolików kawowych o szklanym, wręcz lustrzanym blacie, a także bogato zdobionych komód i szafek. W takich wnętrzach królują zwykle tkaniny wysokiej jakości takie jak atłasy, aksamity, skóra oraz len, które zdobią zasłony, obicia mebli i narzuty na nie. Całości dopełniają miękkie, puszyste dywany, najlepiej w kolorze białym, który powiększa optycznie wnętrze.

Styl glamour lubi wszystko, co błyszczące, lśniące i odbijające światło. Oświetlenie salonu to zwykle kryształowe żyrandole, lampy stołowe o metalicznych podstawach oraz bogato zdobione świeczniki, w których palą się świece. Dekorację ścian stanowią duże lustra w efektownych ramach oraz piękne obrazy lub zdjęcia.

Jeśli chodzi o kolorystykę wnętrza w stylu glamour, to nie jest ona ustalona. Ważne, aby nie była przytłaczająca. Najlepiej sprawdza się zestawienie czerni z bielą oraz fiolety, zielenie i błękity występujące przede wszystkim w dodatkach. Przy urządzaniu takiego salonu nie można zapomnieć o srebrze i złocie — wszystko, co lśni jest przecież dopełnieniem tego błyszczącego stylu.

Salon w stylu glamour należy starannie przemyśleć. Przesada może spowodować, że nasze wnętrze zamiast być przestronne, wygodne i szykowne stanie się po prostu kiczowate.

Mały salon glamour w bloku

Marzysz o salonie glamour, ale dysponujesz niewielką przestrzenią? Nie martw się! Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, jak urządzić taki salon w bloku.

W małym salonie glamour powinny się znaleźć:

  • Duże lustra dekoracyjne w ozdobnych ramach, które wprowadzą do wnętrza styl glamour, a przy okazji znacznie powiększą je optycznie.
  • Jasne kolory na ścianach oraz jasne meble, na przykład popielate, beżowe, szare lub écru, które również optycznie powiększą przestrzeń. Ciemne akcenty można wprowadzić, ustawiając we wnętrzu czarną kanapę lub fotel.
  • Wyposażenie ze szkła (może to być stolik kawowy lub fronty komody).
  • Dywan w geometryczne wzory lub jednokolorowy. Bogate zdobienia nie pasują do stylistyki glamour.
  • Efektowny, ale nie koniecznie ogromny żyrandol. Jego idealnym uzupełnieniem może być lampa stołowa.
  • Nowoczesne, utrzymane w chłodnej tonacji obrazy. Mogą to być także czarno-białe grafiki lub odpowiednio dobrane plakaty, najlepiej w złotych lub srebrnych ramach.
  • W małym salonie w stylu glamour nie należy umieszczać zbyt wielu dodatków, żeby nie zagracić przestrzeni. Wystarczy, że na komodzie postawisz designerski połyskujący wazon bądź srebrną donicę z kwiatami.

Salon w stylu nowoczesnym z elementami glamour

Nowoczesny salon z elementami glamour powinien być urządzony w jasnych kolorach, takich jak biel, szarości i beże. Barwą uzupełniającą niezmiennie jest srebro, złoto i czerń, dlatego tapicerowane meble na srebrnych nóżkach oraz kilka gustownych dodatków w tym kolorze będę świetnie uzupełniać wnętrze.

W przypadku salonu w stylu glamour doskonałym pomysłem jest wykorzystanie luster, które go rozświetlą. Może to być na przykład kompozycja kilku małych okrągłych lusterek na jednej ze ścian, duże lustro na ścianie z najbardziej dekoracyjnym meblem lub lustrzany mebel, na przykład niewielka komoda lub konsola.

W przypadku dekoracyjnego oświetlenia najlepiej będą prezentować się kryształowe żyrandole oraz eleganckie oświetlenie punktowe. W nowoczesnych salonach w stylu glamour nie powinno także zabraknąć pięknych obrazów w złotych lub srebrnych ramach i lustra, które podkreślają blask pomieszczenia.

Jeśli chodzi o meble, to dominować powinny fornirowane lub drewniane fronty na wysoki połysk, najlepiej w kolorze czarnym białym, a nawet pojedyncze meble w kolorze srebrnym bądź złotym na fikuśnych nóżkach, któe dodają wnętrzu kokieterii i uroku typowego dla stylu glamour. Z kolei kryształowe uchwyty i lustrzane blaty będą odbijać światło, tworząc blask tak bardzo pożądany w stylu salonie glamour. Jakich mebli powinny znaleźć się w salonie w stylu glamour? Nie powinno w nim na pewno zabraknąć stylowej komody, eleganckiego i funkcjonalnego solika kawowego, konsoli lub niewielkiego sekretarzyka, tapicerowanej kanapy i foteli oraz dużej pufy, która w razie potrzeby może zastępować stolik kawowy lub podnóżek.