Oto trzy zaskakujące fakty, o których warto wiedzieć przed zakupem kabiny prysznicowej, zgodnie z poradami ekspertki z firmy Radaway.

1. Wymiary kabiny są mniejsze niż wymiary brodzika

Przy zakupie kabiny prysznicowej warto zwrócić uwagę, że jej wymiary są zazwyczaj mniejsze niż podane wymiary brodzika. Jest to spowodowane adaptacją kabiny do montażu na brodziku, co oznacza, że rzeczywiste wymiary kabiny mogą być mniejsze o kilka centymetrów. Na przykład, kabina oznaczona jako 90×90 cm może w rzeczywistości mieć wymiary 88×88 cm lub 89×89 cm. Ten aspekt jest szczególnie istotny w kontekście montażu kabiny na brodziku, gdyż dostosowanie wymiarów jest niezbędne do prawidłowej instalacji.

Zaskoczenie może natomiast powstać, gdy wybrana kabina ma stanąć bezpośrednio na posadzce. Jeśli pod model 90×90 zostanie wypłytkowany kwadrat o dokładnie takim boku, brzegi kafelków będą wystawać. Trzeba na to zwrócić uwagę przed montażem płytek mówi Hanna Błaszak. – Do najbardziej estetycznych rozwiązań należą te, w których na linii fugi wypada krawędź szkła – podpowiada ekspertka Radaway.

2. Zawiasy zintegrowane ze szkłem ułatwiają utrzymanie czystości

Eleganckie wykonanie okuć w kabinach prysznicowych, takich jak zawiasy, uchwyty drzwi, profile czy stabilizatory, przypomina drogocenne ozdoby na tafli szkła, co przekłada się na bogatą i ciągle rozwijaną gamę kolorystyczną – od chromu, przez matową biel i czerń, po szczotkowane metale takie jak złoto, miedź, nikiel czy gunmetal. Jednak to nie tylko walory estetyczne mają znaczenie. Okazuje się, że zawiasy zaprojektowane tak, aby były zlicowane ze szkłem, znacząco ułatwiają utrzymanie kabiny w nieskazitelnej czystości, minimalizując miejsca, w których może gromadzić się brud czy osad z wody.

Mowa o zawiasach zlicowanych ze szkłem, które są w naszych produktach. Zgodnie z nazwą elementy te nie są nakładane na szybę, jak w standardowych rozwiązaniach, ale zagłębione w jej grubości. W efekcie nie ma tu krawędzi, na których łatwo odkładał się kamień albo osad z mydła – objaśnia Hanna Błaszak. – To nowe rozwiązanie, nie wszystkim jeszcze znane. Tymczasem bardzo ułatwia utrzymanie szkła w czystości  – dodaje ekspertka Radaway. 

Powłoka Easy Clean eliminuje problem trudnych do usunięcia osadów Jeśli chodzi o utrzymanie czystości bez większego wysiłku, kluczową rolę odgrywa powłoka EasyClean®. To hydrofobowa warstwa, która skutecznie odpycha osady z kamienia i środków kosmetycznych od powierzchni szkła. – Można to zobaczyć gołym okiem. O ile na zwykłym szkle po kąpieli trzymają się krople wody, o tyle z szyb z powłoką EasyClean® szybko spływają, łącząc się w szerse strugi – podkreśla Hanna Błaszak. Aby cieszyć się korzyściami tej powłoki, po zakończeniu prysznica wystarczy użyć ściągaczki do szyb lub delikatnej mikrofibry. W przypadku zapomnienia, zaleca się unikanie agresywnych środków czyszczących, które mogą tylko pogorszyć sytuację, a zamiast tego stosowanie dedykowanego płynu do czyszczenia Glass Cleaner. Raz na pół roku warto również zaaplikować impregnat EasyClean® Glass Protector, co zapewni długotrwałą efektywność powłoki EasyClean®.

O tych trzech rzeczach koniecznie należy pamiętać przy wyborze kabiny. Ale jest jeszcze coś. – Każdą kabinę z oferty Radaway przed zakupem można wirtualnie wypróbować w darmowej aplikacji ShowerAR. Tryb rozszerzonej rzeczywistości pozwoli zobaczyć, jak dany model zaprezentuje się w konkretnej łazience. Nie trzeba polegać na własnej wyobraźni, wszystko w mgnieniu oka pokaże się na ekranie telefonu – zachęca Hanna Błaszak. To pewna droga do udanego remontu czy aranżacji łazienki!