Aranżujesz kuchnię, jadalnię lub salon w stylu skandynawskim? Dowiedz się, jakie stoły skandynawskie wybrać, aby idealnie wpisały się w wystrój wnętrza i zapewniły najwyższy komfort użytkowania.

Stół skandynawski, czyli jaki?

Stoły w stylu skandynawskim nie odbiegają niczym od pozostałych elementów wyposażenia wnętrz, które wykonane są zgodnie z zasadami obowiązującymi w tym wzornictwie. Stoły skandynawskie są zatem maksymalnie proste i pozbawione zbędnych zdobień. Ponadto cechują je jasne kolory, m.in. biel, jasne odcienie szarości czy naturalne kolory drewna – oczywiście jasnego, np. dąb, buk czy jesion.

Stół skandynawski powinien być wykonany z naturalnych materiałów – drewno prezentuje się niezwykle elegancko i szykownie, a jednocześnie gwarantuje wysoką jakość i trwałość. Świetnie zestawia się z innymi naturalnymi materiałami w skandynawskim wnętrzu, np. bawełnianymi nakryciami czy dywanami oraz drewnianymi krzesłami, ramami obrazów czy innymi dodatkami.

Stół skandynawski – okrągły czy prostokątny?

Stoły w stylu skandynawskim charakteryzują się prostotą i geometrycznymi kształtami, stąd ich blaty projektowane są najczęściej w kształcie prostokąta lub koła. Na jaki stół skandynawski się zdecydować? Weź pod uwagę przede wszystkim wymiary pomieszczenia i to, ile osób będzie korzystać ze stołu na co dzień.

  • Stół skandynawski okrągły to rozwiązanie, które pomaga zaoszczędzić sporo miejsca, dlatego jest dobrym wyborem do salonów, kuchni czy jadalni, które charakteryzują się mniejszą powierzchnią. Są odpowiednie także wtedy, kiedy nie potrzebujesz przy stole zbyt dużego miejsca, a na co dzień korzysta z niego nie więcej niż 3–4 osoby.
  • Stół skandynawski prostokątny to mebel, który będzie wymagał nieco więcej przestrzeni, ale pozwoli również zasiąść większej liczbie osób. Jeśli masz duży salon, a przy sole często siada 5 i więcej osób, wówczas stół skandynawski prostokątny okaże się dobrym wyborem. Tego typu stoły często występują w wariantach umożliwiających rozkładanie, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je też w mniejszych pomieszczeniach.

Stół skandynawski rozkładany – oszczędność miejsca w Twoim mieszkaniu

Nie dysponujesz dużą przestrzenią w mieszkaniu, ale czasami zachodzi potrzeba zapewnienia większej liczby miejsc przy stole? Postaw na rozkładane stoły – styl skandynawski oprócz charakterystycznego designu oferuje wysoką funkcjonalność.

Szukasz zestawów stołów i krzeseł do domu? Sprawdź też: Krzesła składane drewniane czy tapicerowane – które wybrać?

Gdzie znaleźć stoły w stylu skandynawskim?

Stoły w stylu skandynawskim to rozwiązanie ponadczasowe i uniwersalne. Gwarantują przestronność, przytulność i niezwykle wysoką funkcjonalność przy zachowaniu naprawdę gustownego wzornictwa, utrzymanego w minimalizmie i nawiązującego do natury. Stoły skandynawskie gwarantujące wysoką jakość wykonania, wyjątkowy design i wysoki stopień funkcjonalności znajdziesz w sklepie Italia Style.