Dla wielu osób momentem, w którym decydują się na zakup kolejnego mieszkania jest założenie lub powiększenie rodziny. Wraz z tym ważnym życiowym wydarzeniem pojawiają się nowe potrzeby oraz oczekiwania. Jednym z nich jest spokój, bezpieczeństwo, komfort życia. Rodziny potrzebują przestrzeni, którą znajdą w mieszkaniach z rynku pierwotnego. Na Ochocie takich inwestycji nie brakuje.

Ochota – wymarzona dzielnica dla rodzin

Gdy zaczniesz szukać mieszkania (Ochota) rynek pierwotny wyda Ci się niezwykle interesujący. Oferty będą pochodziły głównie od deweloperów, którzy prowadzą na tym obszarze aktywną działalność. Dlaczego? Ponieważ jest to rejon miasta doskonale dostosowany do potrzeb współczesnych rodzin. Z jednej strony gwarantuje bardzo dobry i stosunkowo szybki dojazd do różnych punktów na mapie Warszawy, a z drugiej pozwala cieszyć się przyjemnym spokojem – tu czas płynie jakby wolniej.

Ochota to przede wszystkim spore tereny zielone – Forty Rakowiec, Park im. Zasława Malickiego przy ul. Wiślickiej, ze Stawem Rakowieckim, Pola Mokotowskie czy Park Zachodni przy rondzie Zesłańców Syberyjskich. Każde z tych miejsc oferuje przestrzeń do zabawy dla dzieci i spacerów całymi rodzinami. Co jeszcze się liczy? Dostęp do rozrywki i kultury, są tutaj kina, teatry, sale zabaw dla dzieci. Rozwija się też zaplecze edukacyjne, nie brakuje szkół, przedszkoli oraz miejsc, w których realizowane są zajęcia dodatkowe dla młodzieży.   

Spacerować można też po innych ciekawych, historycznych zakątkach dzielnicy. Na Ochocie znajduje się sporo pomników oraz zabytków, w tym Kolonia Lubeckiego, kamienica Mikołaja Szelechowa czy obelisk przy ulicy Lindleya.

Okolicznych atrakcji dla mieszkańców nie brakuje, ale warto też wspomnień, że same osiedla stają się enklawami, gdzie można spacerować, korzystać z zamykanych placów zabaw i siłowni pod chmurką, a nawet tężni solankowych. 

Rynek mieszkaniowy na Ochocie

Mieszkania z rynku pierwotnego na Ochocie zachwycają stylem i funkcjonalnością. Powstające aktualnie budynki są przystosowane do potrzeb rodzin, o czym świadczy obecność:

  • wielu miejsc parkingowych zewnętrznych oraz garażu podziemnego,
  • wózkowni, komórki na rowery, zabawki,
  • windy cichobieżne,
  • mieszkania z przemyślanymi układami, z zaakcentowanym podziałem na strefę dzienną dla wszystkich domowników i nocną, gdzie rodzice i dzieci mają swoje wygodne sypialnie,
  • dużych przeszkleń, co sprawia, że mieszkania są jasne, komfortowe, zdrowe.

W ramach wielu inwestycji powstające mieszkania mają zapewniony dostęp do prywatnych tarasów i balkonów, a te zlokalizowane na parterze nawet do małych ogródków. Dzieci mogą zatem przebywać na świeżym powietrzu, a dorośli cieszyć się zieloną przestrzenią wypoczynkową.