GROHE poszerza swoją ofertę produktów łazienkowych i kuchennych, kładąc szczególny nacisk na promowanie efektywnego wykorzystania wody i wspieranie świadomych wyborów na rzecz ochrony środowiska. Wiosną 2024 roku firma wprowadzi na rynek nowy system prysznicowy, obecnie testowany, mający na celu znaczne ograniczenie zużycia wody i energii. Dodatkowo, do 2030 roku GROHE zamierza wyposażyć wszystkie swoje prysznice podtynkowe w funkcję recyklingu wody.

System prysznicowy GROHE Everstream jest projektowany tak, aby umożliwić komfortową kąpiel, zużywając jednocześnie tylko ćwierć ilości wody i jedną trzecią energii w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Dzięki temu, rodzina czteroosobowa może zaoszczędzić do 65% wody i energii, co przekłada się na znaczną redukcję emisji CO2.

Jonas Brennwald, lider LIXIL EMENA, podkreśla, że jako producent w branży sanitarnej, GROHE ma obowiązek dostarczania rozwiązań, które ułatwiają konsumentom dokonywanie ekologicznych zmian. Rozwój technologii recyrkulacji wody przez GROHE wprowadza nowe standardy zrównoważonego rozwoju.

Prysznic GROHE Everstream działa w trzech etapach, umożliwiając użytkownikowi relaksującą kąpiel bez marnowania wody. Po pierwsze, wykorzystuje świeżą wodę, po czym, podczas mycia, pozwala na ponowne użycie wody, która jest oczyszczana i podgrzewana do odpowiedniej temperatury. Na koniec system samoczynnie się czyści, przygotowując prysznic do kolejnego użycia.

David Mainka, lider działu elektroniki i innowacji w LIXIL International, wskazuje, że misją firmy jest dostarczanie technologii pozwalających na ekologiczne korzystanie z zasobów wodnych. Funkcja cyrkulacji wody w produktach GROHE jest kluczowa dla realizacji tej wizji.

Jako część LIXIL Environmental Vision, GROHE i inne marki w portfolio LIXIL angażują się w działania na rzecz ekologii i innowacji, dążąc do osiągnięcia zerowej emisji CO2 i promowania gospodarki obiegu zamkniętego. Firma stawia na zrównoważone wykorzystanie zasobów wodnych, oferując produkty, które łączą przyjemność użytkowania z pozytywnym wpływem na planetę.

Podczas pierwszej konferencji GROHE X Summit 2023 na platformie GROHE X, firma omówiła kluczowe aspekty swojego podejścia do zarządzania zasobami wodnymi, podkreślając znaczenie odpowiedzialnego korzystania z wody w kontekście globalnych wyzwań środowiskowych.