Nieżyt nosa, kichanie, łzawienie i zaczerwienienie oczu, a nawet zapalenie spojówek i pokrzywka – znasz te objawy? To reakcje alergiczne wywołane pyleniem roślin. I choć najmocniej nasilają się one wiosną, to przykre objawy alergicy odczuwają także latem. Jak im zapobiec? Pomocnym rozwiązaniem będzie montaż antyalergicznych moskitier filtrujących pyłki tesa®. To nowe i unikatowe rozwiązanie 2w1, które łączy zalety tradycyjnej moskitiery przeciw owadom z innowacyjną osłoną przeciw alergiom.

Powszechnie wiadomo, że alergie nasilają się wiosną, ponieważ to właśnie wtedy pyli największa ilość roślin. Nie znaczy to jednak, że nieprzyjemne i męczące dolegliwości nie pojawiają się także latem. Dla wielu z nich okres pylenia przypada bowiem od czerwca do sierpnia. Są to przede wszystkim trawa, komosa oraz bylica. Wysokie stężenie pyłków w powietrzu powoduje liczne objawy alergii wziewnych i skórnych, których przyczyną są nie tylko czynniki uczulające. Ma na to wpływ także zwiększające się stężeniem zanieczyszczeń w powietrzu, przez co problem alergii dotyka coraz więcej osób – zarówno mieszkańców wsi, jak i miast.

Dlatego każdy alergik powinien szczególnie chronić się przed negatywnym wpływem unoszących się wokół pyłków, których konsekwencje zdrowotne utrzymują się przez kilka miesięcy i znacząco osłabiają ogólną kondycję organizmu. Sposobem na zniwelowanie objawów uczulenia jest ograniczenie styczności z alergenami. Należy przy tym pamiętać, że całkowita ochrona przed pylącymi roślinami i owadami podczas przebywania na zewnątrz jest niemożliwa. Dlatego nie zaleca się długich spacerów w godzinach porannych, kiedy to odnotowywane jest najwyższe stężenie pyłków w powietrzu. Ponadto, warto w tym czasie ograniczyć przebywanie na zewnątrz. Jedynym bezpiecznym miejscem, w którym możemy pozwolić sobie na odcięcie się od uczulających pyłków i niechcianych owadów jest nasz dom.

Trudno jednak wyobrazić sobie sytuację, w której zamykamy się w czterech ścianach. Dodatkowo, w przypadku alergii zalecane jest częste wietrzenie pomieszczeń. By zapobiec jej uciążliwym objawom pomocna okaże się moskitiera antyalergiczna tesa® z filtrem przeciw pyłkom. To zupełnie nowe i unikatowe rozwiązanie na polskim rynku, które łączy w sobie zalety moskitier okiennych chroniących przed owadami ze specjalną osłoną antyalergiczną. Przyniesie ono ogromną ulgę alergikom z lekkimi i średnimi objawami. Moskitiera antyalergiczna tesa® zabezpiecza przed unoszącymi się w powietrzu pyłkami, jednocześnie zapewniając stały dostęp świeżego powietrza w mieszkaniu. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu 2w1 alergicy mogą złagodzić uciążliwe objawy, takie jak katar sienny. Filtr antyalergiczny powstrzymuje przykładowo ponad 98% pyłków brzozy, co potwierdza znak jakości ECARF – certyfikat przyznawanym produktom przyjaznym alergikom.

Pylące rośliny to jednak nie jedyna przyczyna alergii latem. Wywoływać ją mogą także ukąszenia owadów. Alergia na jad występuje wtedy, gdy po ugryzieniu owada zamiast miejscowego obrzęku i zaczerwienienia dochodzi do obrzęku większej powierzchni ciała. Często towarzyszą jej gorączka, dreszcze i ból głowy. W skrajnych przypadkach dochodzi do wstrząsu anafilaktycznego, który stanowi realne zagrożenie dla życia. Jednak nawet bez objawów alergicznych ukąszenia owadów są uciążliwe i irytujące. Tu także pomocne okażą się moskitiery antyalergiczne tesa®, które poza filtracją pyłków, chronią przed irytującym ukąszeniom owadów.

Dodatkową zaletą tej moskitiery jest fakt, że można ją zamontować na oknie bez wysiłku – z pomocą samoprzylepnego rzepu w taśmie tesa® Premium, a następnie usunąć bez śladu, gdy skończy się sezon pylenia. Swobodne korzystanie z okien zapewnia zaś siatka w kolorze antracytu, która nie ogranicza widoczność. Można ją także dociąć do mniejszego rozmiaru, dzięki czemu produkt pasuje do większości okien. Dlatego moskitiera filtrująca pyłki tesa® to rozwiązanie, które zagwarantuje nam dobre samopoczucie w ciągu dnia i pozwoli zapomnieć o negatywnych skutkach alergii.

Więcej: https://www.tesa.com/pl-pl/konsument/moskitiery