Meblościanki wpisały się doskonale w obraz salonu. Szczególnie z uwagi na samą funkcjonalność. Wybór takowego mebla może nam przysporzyć kłopotów, jeśli oszacujemy niewłaściwie nasze zapotrzebowanie na miejsca służące przechowywaniu przedmiotów.

Meblościanka Ikea – bardzo praktyczne rozwiązanie

Zanim konkretna meblościanka Ikea będzie nasza powinniśmy zastanowić się głęboko nad jej wielkością oraz także konstrukcją. Modele z gablotami oraz półkami idealnie się sprawdzają w przypadku zamiaru wyeksponowania przedmiotów, na przykład książek. Te z przestrzenią zamkniętą, a więc z szufladami oraz szafkami pozwolą ukryć zawartość przed wzrokiem naszych gości. Poza tym na rynku są dostępne meblościanki, które nam dają możliwość ustawienia samodzielnego ich elementów w naprawdę wielu konfiguracjach. Modułowość mebli sprawia nic innego jak to, że możemy dopasować indywidualnie je do wielkości poszczególnych pomieszczeń. Tworzymy dzięki temu bardzo oryginalne aranżacje. Takie rozwiązaniem nam pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca, a także naszemu wnętrzu nada bardzo ciekawego charaktery, który odbiega od skojarzeń staromodnych.

Kolor ma olbrzymie znaczenie

Kolejnym niezwykle ważnym elementem, na który obowiązkowo musimy zwrócić uwagę wybierają meblościankę, jest jej wzornictwo oraz kolorystyka. Sposobem popularnym jest na pewno dopasowanie barwy mebla do odcienia ściany oraz parkietu. Ciemne kolory zawsze podkreślają bogactwo czy też szlachetność. Z kolei kolory jasne powiększają optycznie przestrzeń, nadając lekkość całej kompozycji. Jednak powinniśmy uważać na monochromatyczność, ponieważ może przytłoczyć ona wnętrze – zestawienie kontrastowe mebla ze ścianą go dodatkowo wyeksponuje. Aby móc ożywić pokój, wybrać powinniśmy meblościankę z kolorystycznym mocno elementem. Pamiętajmy o zachowaniu pełnej spójności, decydując się na bardzo zbliżoną kolorystyczną gamę lub też jeden bardzo wyraźny akcent.

Okleina drewniana kojarzy się nam jednoznacznie z okresem PRL-u. Jednak przy jej połączeniu z bielą zyskują znacznie na elegancji. Poza tym taki duet dodatkowo sprawi, że salon się stanie o wiele bardziej przytulny. Zwolennikom rozwiązań nowoczesnych do gustu przypadną meblościanki, które są wykonane z laminowanych płyt, które można łatwo utrzymać w czystości.

Bogate aranżacje

Salon jest miejscem, które nam służy zarówno do wypoczynku, jak i także przyjmowania gości. Meblościanka staje się jego punktem centralnym, który pełni reprezentacyjną funkcję. W związku z tym warto jak najbardziej przestrzeń zagospodarować w jakiś sposób niebanalny. Gabloty przeszklone, które eksponują kolekcję naczyń, kieliszków czy tez kryształków będą przejawem sentymentu do ustroju poprzedniego. Świetnym rozwiązaniem mogą się okazać modele o geometrycznej oraz prostej formie, które uporządkują wizualnie przestrzeń. Kilka elementów ozdobnych jak na przykład wazony dekoracyjne, czy też ramki stylowe ze zdjęciami nadadzą atmosfery prawdziwie domowej, podkreślając jednocześnie charakter indywidualny pokoju. Jednak pamiętajmy, że za duża ilość bibelotów wprowadzi pewnego rodzaju wrażenie nieporządku.