Choć kalendarzowa jesień rozpoczyna się 23 września, to tak naprawdę już dużo wcześniej czujemy, że jest ona tuż za winklem. I to nawet jeszcze nim zacznie się wrzesień, bo jak napisała w „Idzie sierpniowej” Małgorzata Musierowicz: „Popołudnia w sierpniu pachną już jesienią”. Jakie są te zapachy? Trudno odpowiedzieć jednym zdaniem na to pytanie, wszak jest ich tyle, ile kolorów liści na jesiennych drzewach. Niezależnie od tego, który z nich jest Twoim ulubionym, możesz się nim otulić w długi jesienny wieczór jak przytulnym kocem. A umożliwią Ci to świece zapachowe marki Aura z linii Jesienne klimaty. Nim jednak zapoznamy Cię z wybranymi przez nas aromatami, przyjrzymy się fenomenowi jesiennych świec zapachowych. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego świece zapachowe są idealne na jesień?

Jesienią dni stają się coraz krótsze. W zamian za to daje nam ona jednak długie, nastrojowe wieczory, które są stworzone do niespiesznego relaksu w domowym zaciszu. Aby jednak te wieczorne chwile były naprawdę przyjemne, trzeba zadbać o przytulną atmosferę. I to właśnie świece zapachowe o jesiennych aromatach pomogą Ci ją zbudować. Nawet u schyłku wyjątkowo chłodnego dnia, kiedy za oknem wieje wiatr i leje rzęsisty deszcz, cudownie rozświetlą wnętrze, dodadzą mu ciepła i sprawią, że zagoszczą w nim piękne zapachy jesieni. Z palenia świec zapachowych jesienią możesz wręcz uczynić rytuał, który stanowił będzie granicę między sprawami dnia codziennego a spokojem nadchodzącego wieczoru. Jesienna gama zapachów ukryta w świecach potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Szkoda więc nie otworzyć im drzwi swojego domu.

Poznaj zapachy jesieni zaklęte w świecach

Na przywitanie się z tą nostalgiczną, a jednocześnie dającą sporo radości (zwłaszcza, gdy jest złota) porą roku idealna będzie świeca o zapachu czekolada-pomarańcza. A skoro mowa o lesie, to inną propozycja będą podgrzewacze (https://www.sklep.bispol.pl/shop/podgrzewacze) o zapachu jodły. Z lasów skierujmy swoje kroki do sadów i ogrodów. Bo i miłośnicy owocowych woni (a przecież wiele owoców dojrzewa właśnie jesienią) również znajdą coś dla siebie w jesiennej linii zapachowej świec Aura.

Aromaty brzoskwini (w wersji grillowanej), jabłka (koniecznie z cynamonem) czy dyni, a właściwie dyniowego ciasta (nie ma tu żadnej pomyłki – choć uważa się ją za warzywo, to z punktu botanicznego jest owocem) tylko czekają, by pozwolić im wprowadzić do domu przyjemny nastrój. Nie moglibyśmy też nie wspomnieć o świecy o zapachu grzanego wina. W końcu to właśnie jesienią smakuje (i pachnie zresztą też!) ono najlepiej. Fani słodkich przysmaków, oprócz wspomnianego przez nas już zapachu ciasta dyniowego, pokochają też świece marki Aura o woni  cynamon-pomarańcza, ciasteczka waniliowego czy też pomarańczy i wanilii. Babcine przetwory, podkradane jesienią ze spiżarni, przypomni za to aromat podgrzewaczy o zapachu kuchni babci.

To tylko raptem kilka propozycji zapachów świec idealnych na jesień. Oczywiście jest ich o wiele więcej. Wszystkie z nich znajdziesz w linii Jesienne klimaty: https://www.sklep.bispol.pl/fragrance-lines/jesienne-klimaty.