Niezaprzeczalnie, dobrze urządzone wnętrze to przestrzeń, w której po prostu czujemy się dobrze. Wpływ otoczenia na zdrowie i komfort psychiczny jest nieoceniony. W obliczu doświadczeń związanych z pandemią, pracą hybrydową i szybkim tempem życia, zwracamy uwagę na uroki domowego życia, konieczność dostosowania naszych przestrzeni do zmieniających się realiów i przede wszystkim na stworzenie bezpiecznego azylu w naszym własnym „M”. W chwilach przytłoczenia codziennością, pragniemy znaleźć wewnętrzny spokój, harmonię z otoczeniem i radość przebywania z bliskimi. Stąd coraz częstsze rozmowy o „uzdrawiającej” mocy wystroju wnętrz, który znacząco wpływa na nasze samopoczucie i komfort psychiczny. BoConcept proponuje 4 pomysły na aranżację wnętrz o wręcz „uzdrawiającej” sile.

1. Przytulny minimalizm

Minimalizm, z zasadą „mniej znaczy więcej”, od dawna zagościł w naszych domach, pomagając utrzymać porządek i równowagę w aranżacji. Obecnie jednak, minimalizm przekształca się, porzucając chłodne i surowe barwy na rzecz ciepłych kolorów inspirowanych ziemią, naturalnych materiałów i starannie dobranych dodatków. Te elementy dodają radości i pozytywnej energii, budując przytulny klimat. Geberit Smyle, z miękkimi liniami fotela Charlotte i dywanem Vived, doskonale wpisuje się w ten trend.

2. Organiczne formy

Inspirowane naturą, organiczne formy mebli i dekoracji tworzą zdrową, przyjazną atmosferę sprzyjającą relaksowi. Te miękkie linie, o charakterystycznych zaokrągleniach, wprowadzają harmonię i spokój, przywołując pierwiastek kojącej natury. Kolekcja Bolzano z 3- i 2,5-osobowymi sofami oraz szezlongiem, oferuje efekt kokonu, a sofa Modena w teksturowanej tkaninie Lazio to połączenie organicznych kształtów i minimalistycznych linii.

3. Biophilic design

Uzdrawiającą moc natury wykorzystuje design biofilny, zakładający stałe poprawianie przestrzeni mieszkalnej dla korzyści zdrowotnych. Zapraszając naturę do wnętrz poprzez rośliny, dzieła sztuki, kolory ziemii i naturalne materiały, tworzymy harmonijną przestrzeń. Sofa Carmo w zielonej tkaninie Skagen, podnóżek Eden czy nowoczesny stolik kawowy Chiva to propozycje, które łączą wygodę i naturalność.

4. Reorganizacja przestrzeni

Aby dobrze czuć się w domu, zwłaszcza pracując zdalnie, ważne jest stworzenie harmonijnych przestrzeni hybrydowych. Mobilne meble i sprytne rozwiązania do przechowywania, takie jak system regałowy Como czy leżanka Fusion, pomagają w utrzymaniu porządku bez zakłócania relaksacyjnej atmosfery. Biurko Cupertino i sofa Taylor to propozycje doskonale wpisujące się w te potrzeby.

Wnętrza kształtują nasze samopoczucie i codzienne doznania. Dlatego też, wykorzystując „uzdrawiającą” moc aranżacji wnętrz według BoConcept, tworzymy przestrzenie sprzyjające regeneracji, spokoju i radości we własnym M.