Planujesz zakup płyty gazowej do kuchni? Rozważ ofertę producenta Solgaz. Marka posiada w swojej ofercie modele, które mogą podnieść komfort Twojego gotowania i będą łatwe w obsłudze. Sprawdź, jakie zalety i wady ma płyta gazowa Solgaz i poznaj opinie jej użytkowników.

Płyta gazowa Solgaz – opinie, zalety i wady

Czynnikiem grzewczym w kuchenkach gazowych jest gaz, który powoduje wzrost temperatury podczas spalania. Płyty Solgaz posiadają 4 palniki: największy o dużej mocy grzania, 2 średnie i jeden mały. Nowsze modele wzbogacone są dodatkowo o podwójne lub nawet potrójne korony, dzięki czemu posiadają jeszcze większą moc grzewczą. Gotowanie na takiej kuchence gazowej jest więc niezwykle komfortowe, gdyż stabilny ruszt doskonale podtrzymuje garnki.

Największą zaletą kuchenek Solgaz jest dobra cena w stosunku do jakości wykonania sprzętu. Do tego dochodzą niskie koszty eksploatacji oraz możliwość stosowania niemal wszystkich naczyń. W mieszkaniu jest chwilowa awaria prądu? To nic! Na kuchence gazowej spokojnie możesz gotować dalej.

Jakie są wady kuchenek gazowych? Palnik nie nagrzewa się zbyt szybko, do tego zdecydowanie trudniej się go czyści, niż np. kuchenki indukcyjne. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest kuchnia gazowa bez palników, które ukryte są w szkle. Oczywiście konieczne jest posiadanie odpowiedniego przyłącza do gazu bądź butli gazowej.

Płyty gazowe Solgaz – opinie, ceny, popularne modele, zalety, wady
Płyta gazowa Solgaz – opinie

Płyta gazowa Solgaz bez płomienia

Innowacyjnym rozwiązaniem marki Solgaz jest płyta gazowa bez płomienia. Jak to działa? Palniki schowane są pod płaską powierzchnią ceramiczną, dzięki czemu gotowanie jest bezpieczne i przyjemne, ponadto taką płytę czyści się bardzo szybko oraz łatwo. Co ciekawe, w takiego rodzaju płycie technologia spalania gazu umożliwia zaoszczędzenie go do nawet 50%!

W płycie gazowej bez płomienia gaz spalany jest katalitycznie, w schowanym pod ceramiką palniku. Rozwiązanie to umożliwia osiągnięcie temperatury spalania gazu w wysokości ok. 800 st. C., czyli niemal dwa razy tyle, jak w najzwyklejszej kuchence gazowej! W takiej płycie gaz wykorzystywany jest więc efektywniej, a my nie musimy martwić się tłustymi osadami na meblach.

Warto również dodać, że kuchenki gazowe Solgaz pracują cyklicznie, czyli wyłączają gaz, kiedy powierzchnia jest nagrzana i włączają go wtedy, gdy z niej korzystamy. Każda płyta wyposażona jest w jedno lub dwa dodatkowe pola, oznaczane pasami. Pola te nagrzewają się w trakcie gotowania, nie pobierając przy tym gazu. Dzięki temu możemy na nich podtrzymywać temperaturę ugotowanego obiadu.