Podczas tegorocznej edycji targów Warsaw Home, marka PEKA zaskoczyła nietypowym podejściem do prezentacji swojego stoiska. Była obecna w kooperacji ze swoimi partnerami, tworząc niezwykle tajemniczą instalację. Kuchnia i garderoba marzeń wyposażone w systemy PEKA zostały schowane za czarną kotarą stoiska Naboo Studio współtworzonego z Lubomirski Pracownią Stolarską. Iluzoryczne wnętrza luksusowego apartamentu były niedostępne dla zwiedzających, schowane za ciężkimi zasłonami, co, po ich przekroczeniu, przy odpowiednim oświetleniu, tworzyło wrażenie przeniesienia się do innej krainy, podobnie jak w Opowieściach z Narnii. Projekt ten został stworzony przez projektantki Anetę Dudę i Martynę Leśniewską z Naboo Studio.

Głównym elementem stoiska był kuchenny kąt utrzymany w ciemnych odcieniach brązu. Wykorzystanie drewna, kamienia i ryflowanej faktury stworzyło niezwykły efekt, podkreślony przez delikatne oświetlenie. Wnętrza zabudowy kuchennej, dostarczonej przez pracownię stolarską Lubomirski, zostały wyposażone w funkcjonalne systemy marki PEKA. Wybór akcesoriów został dokładnie przemyślany, aby stworzyć spójną kompozycję. Wszystkie systemy zamontowano w antracytowym kolorze, wykorzystując linię koszy Arena Style. Kuchnia została wyposażona w dwa wysokie systemy: TANDEM oraz PLENO PLUS MAXI LIRO. Cargo podblatowe zostało wyposażone w system JUNIOR, zamiast tradycyjnych szuflad, zapewniając alternatywę w postaci wysuwanej półki EXTENDO.

Zapakuj jak magazyn, otwieraj jak lodówkę

System wysoki TANDEM to niezbędny element każdej kuchni! Jego pojemne półki, umieszczone zarówno wewnątrz, jak i na drzwiach modułu, maksymalnie wykorzystują przestrzeń. Producent gwarantuje udźwig do 85 kg oraz płynność ruchu podczas otwierania i zamykania. System PLENO STANDARD został stworzony z myślą o całkowitym wysunięciu, umożliwiając dostęp z każdej strony, bez konieczności przesuwania zawartości szafki.

Doskonałe wykorzystanie przestrzeni kuchennej

EXTENDO to alternatywa dla tradycyjnych półek i szuflad. Wysuwany stelaż można zamontować zarówno pod piekarnikiem, ekspressem, jak i jako dodatkową półkę nad koszem na śmieci. To wszechstronne rozwiązanie, które znalazło zastosowanie w różnych miejscach domu. PEKA poleca wykorzystanie magnetycznych przegródek, które pozwalają na podzielenie dostępnej przestrzeni, tworząc funkcjonalną i uporządkowaną przestrzeń. Cargo podblatowe z systemem JUNIOR umożliwia podzielenie wnętrza szafki za pomocą półek i pojemników YouboXx, wspomagając organizację w kuchni.

Garderoba nie tylko dla stylistek

Wrażenie „Wow” na stoisku marki PEKA wywołała także prezentacja garderoby i lustra ukrytych za lodową barierą. Tajemniczą atmosferę podkreślały delikatne oświetlenie, które sprawiało, że to miejsce jawiło się jako magiczna przestrzeń. Szafki garderobiane, ledwo zasłonięte szklanymi drzwiami, zyskiwały nieme okrzyki zachwytu odwiedzających. Systemy PEKA ułatwiające organizację tej przestrzeni były doskonałym uzupełnieniem projektu. Zastosowany system CONERO pozwala na optymalizację garderoby, a wykorzystany drążek CONERO PANTOGRAF gwarantuje efektywne wykorzystanie przestrzeni i łatwe dostępy do ubrań. Dla większych kolekcji ubrań doskonale sprawdzi się CONERO TOP z dodatkową półką.

Warto również wspomnieć o wykorzystaniu drewnianych elementów, które przełamują ciemność przestrzeni kuchennej i garderoby. Drewniane wkłady do szuflad i kratki świetnie komponują się z zabudową, dodając elegancji i estetyki, jednocześnie wpisując się w ekologiczny trend minimalizacji plastiku.

Fot. MUFKA FOTOGRAFIA Dagmara Maroszek-Bździuch