21 marca 2023 r. agencja OKK! PR po raz trzeci zorganizowała Kolację Architektów, inicjatywę, która stała się pomostem porozumienia środowisk twórczych, obejmujących architektów, projektantów, artystów i marek z segmentu architektury oraz wyposażenia wnętrz. Gościem specjalnym wieczoru był Oskar Zięta, projektant, rzeźbiarz, innowator, wykładowca akademicki i twórca jednej z najnowocześniejszych technologii obróbki stali, stosowanej w wielu gałęziach przemysłu. Prace Zięty wystawiano dotychczas w najznamienitszych muzeach świata, a tego wieczoru można było obejrzeć je na żywo, poznając przy okazji lepiej ich twórcę.

Agencja OKK! PR ma wiele sposobów, by łączyć marki z architektami. Jedną z inicjatyw, które dość szybko zdążyły zaskarbić sobie przychylność wymagającego środowiska projektowego, jest Kolacja Architektów, będąca połączeniem doświadczenia kulinarnego i artystycznego. Szeroko pojęta branża poszerza tu horyzonty, znajduje nowe możliwości współpracy i spotyka z osobami, które myślą o architekturze i sztuce w podobny sposób. W trakcie kameralnej kolacji zaproszeni goście dzielą się wiedzą, doświadczeniem i ciekawymi historiami, których nie brakuje wśród tak zacnego i doświadczonego grona.

photo by Iwona Dziuk

 

„Pomysł Kolacji Architektów powstał całkiem niedawno, a formuła ma na celu spotkanie się w eleganckiej i niezobowiązującej atmosferze. Zależało nam na stworzeniu eventu sprzyjającego rozmowom i wzajemnemu poznaniu branży architektów, projektantów, artystów i producentów. Dlatego też istotny był dobór odpowiedniego miejsca i menu. Stąd wybór doskonałej kuchni utalentowanego szefa Konrada Kowalskiego oraz warszawskiej restauracji Opasły Tom. Zapraszanie na spotkania wybitnych osobowości, takich jak rzeźbiarz Krzysztof Renes czy Oskar Zięta, odzwierciedla szerszą wartość, jaką sztuka może oferować ludziom. Kunszt operowania rzemiosłem i nowymi technologiami naszych gości, pokrywa się z misją Kolacji Architektów. Chcemy prowokować do dialogu między twórcami we wszystkich dziedzinach sztuki; od rzeźby, architektury i designu po muzykę operową czy balet oraz … kulinaria. Z informacji jakie do mnie dotarły, idea Kolacji przypadła do gustu markom i naszym gościom, czołowym architektom. Nie ukrywam, że miłe słowa niewątpliwie satysfakcjonują i motywują do organizacji tego typu spotkań w przyszłości” – mówi Olga Kisiel- Konopka, organizator wieczoru, właścicielka agencji OKK! PR.

Francuskie arcydzieło epoko romantyzmu

photo by Iwona Dziuk

Echa rozmów zapoczątkowanych podczas Kolacji Architektów, rozbrzmiewały także podczas baletu Giselle, na który zaprosił architektów Partner cyklu: Teatr Wielki – Opera Narodowa. Fabuła baletu – zawiedziona miłość wieśniaczki do księcia, jej dramatyczna śmierć i wędrówka skruszonego kochanka po wybaczenie w mroki zaświatów – romantyczność w najczystszym wydaniu urzekła przybyłych. Dodatkową niespodzianką była unikatowa formuła oprowadzania po Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w antrakcie przez Grzegorza Piątka, z możliwością obejrzenia gmachu z architektonicznej perspektywy, dopełniły atmosferę tego niezwykłego wieczoru.

Artystyczna wrażliwość i zorientowana na detal optyka wywołała zachwyt wśród obecnych gości. Pojawiła się refleksja, która przemówiła nie tylko w wymiarze estetycznym, ale także poznawczym, odsłaniając fragmenty świata, do którego niewielu ma dostępu. „Pięknie dziękujemy za zaproszenie. To była wspaniała uczta zmysłów! Gratuluję świetnej organizacji.” – wspomina Agnieszka Kalinowska-Sołtys (APA Wojciechowski Architekci). „To była wielka przyjemność i ogromne przeżycie w Teatrze.” – dodaje Roland Stańczyk (RS Studio Projektowe).

 To, co kiedyś było trendem, dziś staje się elegancką legendą, której chcemy ufać w zamian za ponadczasowe piękno. Cykl Kolacja Architektów ma na celu wymianę myśli, wspieranie relacji mentorskich, a także określenie roli architekta i producenta w tworzeniu przyjaznej przyszłości. Organizatorom zależy na budowaniu bliskich relacji wśród osobistości ze świata architektury i marek wywodzących się z różnych środowisk i branż. Chętne do dyskursu z najbardziej renomowanymi pracowniami architektonicznymi firmy mogą wciąż dołączyć do cyklu, stając się częścią społeczności, dla której projektowanie jest nie tylko zawodem, ale przede wszystkim pasją i sposobem na życie.

Fot. Iwona Dziuk

________

PARTNERZY SPOTKANIA: Parkiet Hajnówka, Carpets & More, PAP DECO, Catellani & Smith, Gawlik Design, Nobonobo, ORSKA

PATRON HONOROWY WYDARZENIA: Teatr Wielki – Opera Narodowa

PATRONI MEDIALNI: Czas na Wnętrze, Design Alive, Label Magazine, Elle Decoration Polska, Weranda Magazyn, White Mad Magazine, Magazif, Architecture Snob

Więcej na www.okkpr.pl