Podobno nie ocenia się książki po okładce. Ale obraz po ramie – już jak najbardziej można! Chociaż fotografia, szkic, rysunek czy akwarela, podobnie jak treść książki, same w sobie są historią, którą można odczytywać na wiele różnych sposobów, to jednak warto pamiętać, że wybór odpowiedniej ramy w ich przypadku sprawi, że ta historia nabierze wyrazu, czy też – odpowiedniej oprawy. Gdzie kupić ramę do obrazu oraz co wziąć pod uwagę, szukając sklepu? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad!

Na co zwrócić uwagę, szukając sklepu z ramami?

Wybór odpowiedniego sklepu z ramami jest bardzo ważny. To dlatego, że z ramą jest trochę jak z makijażem – powinna podkreślać i uwidaczniać atuty, a przy tym sama w sobie być estetyczna i dopasowana do okoliczności i okazji. W tym przypadku – do wystroju wnętrza oraz charakteru znajdującego się w niej dzieła.

Poza tym warto pamiętać, że rama nie tylko oprawia, ale także chroni obraz. Dlatego warto zadbać o to, by była atrakcyjna, ale też wysokiej jakości.

Jeśli więc planujesz oprawić zakupione czy stworzone własnoręcznie dzieło sztuki, wybierając sklep z ramami, zwróć uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim:

  • na jakość oraz selekcję produktów – wybierz sklep, który posiada w swojej ofercie ramy wykonane w różnych stylach oraz z różnorodnych materiałów. Jakość wyrobów także powinna być jak najlepsza. Tylko takie ramy zapewnią obrazowi odpowiednią ochronę i podkreślą jego piękno. Z kolei możliwość wyboru pomiędzy kilkoma stylami pozwoli Ci lepiej dopasować oprawę do charakteru dzieła;
  • dodatkowe usługi – jeśli chcesz oprawić pracę o niestandardowych wymiarach lub masz inne wymagania, wybierz miejsce, które oferuje możliwość personalizacji oferowanych produktów;
  • doświadczenie i reputacja – dzieło sztuki to inwestycja, a odpowiednia rama może całkiem realnie wpłynąć na jego wartość. Dlatego koniecznie wybierz sklep zatrudniający doświadczoną obsługę, potrafiącą doradzić i pomóc w podjęciu decyzji, oraz cieszący się dobrymi opiniami i zaufaniem klientów;
  • zwroty i gwarancja – upewnij się, jaka jest polityka sklepu dotycząca ewentualnych zwrotów, reklamacji oraz czy zakupione produkty objęte są satysfakcjonującym Cię okresem gwarancji.

Sprawdź bogatą ofertę ram do obrazów: https://storam.eu/pl/ramy-do-obrazow

Na koniec warto podkreślić, że znalezienie odpowiedniego sklepu z ramami to niemal równie doba inwestycja, jak zakup samego dzieła sztuki. Wybierając idealne miejsce, oferujące szeroki wybór opraw, w którym obsługa rozumie Twoje potrzeby i oczekiwania, pozwoli Ci w przyszłości zaoszczędzić mnóstwo czasu – a przecież czas jest bezcenny!

Nie wspominając już o tym, że poszerzając swoją kolekcję o kolejne prace, będziesz mieć pewność, że zawsze zostaną one odpowiednio oprawione.

Storam – ramy z charakterem i tradycją

We wstępie obiecaliśmy, że podpowiemy Ci, gdzie kupić ramę. Naszą propozycją jest sklep z ramami Storam! To idealne miejsce dla wszystkich wielbicieli sztuki i pięknych przedmiotów.

Ramy oferowane przez Storam wyróżnia całkowicie ręczne wykonanie – produkty powstają od zera, a do ich tworzenia wykorzystuje się naturalne metody. Takie podejście pozwala też na całkowitą personalizację i dopasowanie zamówienia do potrzeb i oczekiwań klienta oraz oczywiście charakteru pracy, która ma zostać oprawiona.

Pamiętaj, że rama obrazu powinna być równie wyjątkowa, jak samo dzieło – korzystając z usług Storam możesz mieć pewność, że Twoje obrazy zyskają odpowiednią oprawę!

Przeczytaj również: Jak dobrać ramę do obrazu?