Popularne trytytki pełnią zawsze w zasadzie tę samą funkcję. Służą do spinania ze sobą i unieruchamiania przewodów, węży czy kabli elektrycznych. Wykorzystywane są w wielu dziedzinach przemysłu. Jednak nie wszyscy wiedzą, że na rynku dostępne są nie tylko opaski kablowe białe, ale i kolorowe. Czy ich barwa wpływa w jakiś sposób na ich zastosowanie? Wyjaśniamy.

Jak można wykorzystać opaski kablowe w różnych kolorach?

Wszystkie opaski zaciskowe są produktami bardzo wytrzymałymi. Cechuje je odporność na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale sprawdzają się w miejscach wilgotnych. Wytrzymują niskie i wysokie temperatury. Ich barwa nie ma w praktyce dużego znaczenia. Wyjątkiem od tej reguły są jedynie trytytki czarne, które są odporne na działanie promieniowania UV. Stosuje się je więc często na zewnątrz budynków. Są wykorzystywane m.in. w drogownictwie czy energetyce wiatrowej.

Opaski kablowe w różnych kolorach, tak jak inne opaski zaciskowe, służą do łączenia ze sobą różnych elementów. Ich zróżnicowana kolorystyka może jednak pomóc w oznakowaniu konkretnych produktów. Przydaje się to np. podczas łączenia wiązek kablowych. Dzięki temu nie ma potem problemów ze znalezieniem konkretnych kabli.

Osoby, dla których estetyka ma duże znaczenie, mogą kolor trytytki dobrać do danego produktu. Wtedy pozostają one w zasadzie niewidoczne. Kolorowe opaski zaciskowe np. zielone, żółte czy czerwone znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://opaskikablowe.pl/opaski-kolorowe.

Czy opaski kablowe w różnych kolorach różnią się od opasek białych?

Nie da się ukryć, że zdecydowanie największą popularnością na rynku cieszą się opaski zaciskowe w kolorze białym. Są niedrogie i bardzo uniwersalne. Biała barwa na każdym tle prezentuje się dobrze. Jednak w sprzedaży dostępne są również kolorowe opaski kablowe – niebieskie, zielone czy czerwone. Czym różnią się od białych trytytek?

Okazuje się, że kolor nie ma w tym przypadku większego znaczenia. Wszystkie standardowe opaski kablowe produkowane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Stosować je można w niskiej i w wysokiej temperaturze. Dobrze znoszą wilgoć. Działają również na tej samej zasadzie. Wyposażone są w mechanizm zębatkowo-zapadkowy, który nie pozwala na rozluźnienie powstałego połączenia. Kolorystyka ma raczej znaczenie drugorzędne, estetyczne. Inaczej jest jedynie w przypadku opasek czarnych, które są odporne na działanie promieniowania ultrafioletowego. Stosować je można w miejscach mocno nasłonecznionych.