W ostatnich latach świadomość ekologiczna rośnie w siłę w wielu dziedzinach przemysłu, nie omijając branży stolarki otworowej, która pod wpływem zaostrzających się norm termoizolacyjnych jest zobowiązana do podejmowania działań proekologicznych.

W 2021 roku nastąpiła kolejna zmiana przepisów, skłaniając producentów do poszukiwania jeszcze bardziej energooszczędnych rozwiązań. W odpowiedzi na ten trend, firma OKNOPLAST, znana z oferowania innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie oszczędzania energii, wprowadziła na rynek produkt przyjazny dla środowiska – okno Prismatic.

To okno charakteryzuje się obniżonymi o 10 mm profilami, które pozwalają na dopływ większej ilości światła do wnętrza, jednocześnie naturalnie je ogrzewając. Podobnie jak pozostałe produkty z PVC firmy, okno Prismatic jest w pełni poddawane recyklingowi, co przy niższej konstrukcji ramy przyczynia się do mniejszego zużycia mieszanki PVC w procesie produkcji.

Jego głębokość zabudowy wynosząca 76 mm gwarantuje lepszą izolacyjność termiczną. Unikalny, geometryczny design okna może być dodatkowo wzbogacony poprzez zastosowanie okleiny Woodec Turner Oak Malt, która doskonale imituje drewno, wprowadzając do wnętrz dodatkowe ciepło.

Dowiedz się więcej na: www.oknoplast.com.pl