Urządzanie kuchni to nie lada wyzwanie. Takie wnętrze powinno zapewniać maksimum komfortu. W kuchni spędza się często sporo czasu. Gotuje się obiady, przygotowuje wykwintne potrawy na przyjęcia, kroi się owoce i warzywa na przetwory na zimę. Te i inne zadania powinny być wykonywane z prawdziwą przyjemnością. Aby komfortowo się czuć w przestrzeni kuchennej, potrzebne jest funkcjonalne i estetyczne wyposażenie. Meble do kuchni powinny spełniać określone kryteria i być dużym udogodnieniem podczas wykonywania codziennych czynności.

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię?

Projekt kuchni powinien być oparty na funkcjonalnym rozmieszczeniu poszczególnych elementów wyposażenia. Ergonomia w kuchni to podstawa. Do kluczowych spraw należy podzielenie pomieszczenia na funkcjonalne strefy. W kuchni powinno znaleźć się oddzielne miejsce na przygotowanie posiłków, gotowanie, zmywanie, przechowywanie produktów i gromadzenie zapasów.

Bez względu na warunki lokalowe pomieszczenia, takie jak metraż i kształt, warto zadbać o odpowiedni rozkład mebli kuchennych z wymaganą ilością szafek i półek wiszących lub stojących, wysokością blatów czy rodzajem oświetlenia. Funkcjonalna kuchnia powinna zapewniać komfort i wygodę.

Jakie meble wybrać do kuchni?

Wybór mebli do kuchni jest uzależniony od kilku czynników, takich jak:

  • metraż kuchni,
  • jej kształt,
  • styl aranżacyjny,
  • potrzeby użytkowników.

Kuchnie ze skromnymi warunkami lokalowymi i o nietypowych kształcie oferują co prawda mniejsze możliwości aranżacyjne, ale można je urządzić równie funkcjonalnie, jak pomieszczenia o dużym metrażu. Świetnym rozwiązaniem są szafki i półki wiszące o odpowiedniej głębokości. Takie meble pozwolą na wygodne przechowywanie akcesoriów kuchennych i produktów spożywczych, które będą w zasięgu reki.

Do dużych metraży świetnie się sprawdzą nowoczesne meble kuchenne, które można kupić w praktycznych zestawach. Składają się najczęściej z różnej ilości szafek stojących i wiszących, które można idealnie dobrać do potrzeb i wybranej aranżacji.

Najważniejsza jest jakość

Przy wyborze mebli do kuchni warto postawić na wysoką jakość. Ważna jest trwałość, wytrzymałość, funkcjonalność i estetyka. Takie cechy posiadają meble z oferty sklepu internetowego AKORD. To ceniony producent nowoczesnych kuchennych mebli o niespotykanej funkcjonalności i wysokich walorach wizualnych.

Producent oferuje nowoczesne kuchenne meble, w tym z możliwością produkcji pod konkretne zamówienie. Meble można kupić zarówno pojedynczo, jak i w zestawach. Najwyższa jakość, unikalna kolorystyka i praktyczne rozwiązania konstrukcyjne to wizytówka mebli od producenta.