Czy zlew granitowy to dobry wybór do kuchni? Mając na uwadze, że zlew z granitu jest niezwykle odporny na uderzenia i zarysowania, a także łatwy w pielęgnacji, naszym zdaniem warto w niego zainwestować. Sprawdź, jakie opinie zbiera zlew granitowy.

Zlew granitowy — opinie

Zlew granitowy zbiera pozytywne opinie, ponieważ jest odporny na wysoką temperaturę, plamy, zarysowania i zużycie. Może występować w różnych kolorach. Taki zlew nie jest oczywiście rzeźbiony ogromnym nakładem pracy z jednorodnego bloku skalnego, ale w rzeczywistości jest zrobiony z kompozytu. Konglomerat kwarcowy składa się z 70-80% mieszanki piasku kwarcowego i 20-30% żywicy akrylowej albo poliestrowej. Całość wykonana jest bez żadnych dodatkowych wzmocnień i zbrojeń.

Cena zlewu granitowego zależy od ilości kwarcowego kruszywa. Dlatego dobrze jest zapoznać się ze składem wybranego produktu.

Zlew granitowy — zalety

  • Niezwykła wytrzymałość i długowieczność — zlew granitowy bez problemu wytrzyma upadek nawet najcięższego naczynia.
  • Łatwe czyszczenie — na zlewie granitowym nie pozostają żadne ślady, nawet z soku z buraka, czy czerwonego wina. Wystarczy przetrzeć plamę wilgotną gąbką i gotowe.
  • Odporność na wysoką temperaturę i kwasy.
  • Praktyczność, ładny wygląd oraz wiele odmiana: jednokomorowe i dwukomorowe, zlewozmywak z ociekaczem gładkim albo żłobkowanym, dla leworęcznych i praworęcznych. Czołowi producenci spełniają każde życzenie.
  • Wiele barw, dzięki czemu taki zlew może wnieść do kuchni ożywienie. Nie ważne, czy będzie biały, w kolorze kawy z mlekiem, ciepłej szarości, czy klasyczny czarny o barwie antracytu. Razem z dobraną odpowiednio armaturą będzie z pewnością ozdobą kuchni. Bateria w tym samym kolorze to wybór wart rozważenia.

Zlew granitowy — wady

  • W przypadku bardzo twardej wody może się z czasem odkładać na zlewie warstwa wapnia. Po kilku tygodniach mogą się pojawić na powierzchni zlewozmywaka wapienne plamy. Na szczęście przy użyciu odpowiedniego preparatu czyszczącego zlew odzyskuje dawny blask.
Zlewozmywaki granitowe - PROMAR 🛍️ sklep internetowy - Najlepsze Oferty!
Zlew granitowy opinie