Lampa do pokoju dla dziewczynki nie powinna spełniać wyłącznie funkcji dekoracyjnej. Przede wszystkim powinna być bezpieczna, czyli wykonana z nieszkodliwych materiałów. Ponadto powinna dobrze oświetlać przestrzeń, a także pobudzać kreatywność dziecka. Poniżej przedstawiamy wybrane modele wiszące, ścienne oraz na biurko lub stolik, które pobudzą wyobraźnię, a także stylowo rozświetlą i pięknie udekorują pokój dla dziewczynki.

Lampa do pokoju dla dziewczynki — jaką wybrać?

Wybierając lampę do pokoju dziecka do wyboru mamy piękne i różnorodne formy postaci z bajek, piłek, aut, pluszaków, lalek czy elementów natury, które mogą być wykonane z drewna, ceramiki, stali i innych materiałów. Każda z nich, z dobrze dobraną, ciepłą barwą światła, która powinna wynosić od 2700 do 3400 K, doskonale spełnią swoją funkcję.

Lampa do pokoju dla dziewczynki — modele wiszące

Wybór lampy do pokoju dla dziewczynki zależy od indywidualnych upodobań i zmienia się zwykle wraz z rozwojem dziecka. Wiele zależy również od stylu wnętrza — lampa powinna współgrać z resztą elementów jego wyposażenia. Jeśli aranżację dopełniają kolorowe dodatki, taka może być też lampa. Jeśli w pokoju dziewczynki dominuje stonowana kolorystyka i proste wzory, to lampa również powinna mieć ascetyczne formy. Najważniejsze jest jednak, aby lampa w pokoju dziecięcym dobrze spełniała nie tylko swoją funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną i odpowiednio oświetlała poszczególne strefy pokoju.

Zobacz przykładowe lampy wiszące do pokoju dla dziewczynki:

Lampa sufitowa BELIANI Segre, miedziana - Beliani
Lampa dla dziewczynki
Lampa dziecięca Żyrandol Spirala HONEY 3660, 3x40 W - Nowodvorski
Lampa dla dziewczynki
Lampa wisząca ZoZi BABY LULU, miętowa, 20 W - Baby Lulu
Lampa dla dziewczynki

Lampa do pokoju dla dziewczynki – modele ścienne

W pokoju dla dziewczynki świetnie sprawdzą się ścienne modele lamp. Wybór na rynku jest ogromny: motylki, chmurki, gwiazdki, kwiatuszki … Takie miejscowe oświetlenie pełni w pokoju dodatkowe funkcje, np. kiedy jest zawieszone przy łóżeczku, pomaga w rozświetleniu przestrzeni do czytania książek. Wiele ściennych lamp dla dzieci ma regulator czasowy, czujnik ruchu, a także możliwość zmiany natężenia światła za pomocą pilota.

Zobacz przykładowe lampy ścienne do pokoju dla dziewczynki:

LAMPA ŚCIENNA JEDNOROŻEC na pilota - JaBaDaBaDo
Lampa dla dziewczynki
Lampa ścienna ATMOSPHERA, Korona, biały, 37x26 cm - Atmosphera
Lampa dla dziewczynki
Lampa NOWODVORSKI dziecięca Honey 3661, różowa, 3x40 W - Nowodvorski
Lampa dla dziewczynki

Lampa do pokoju dla dziewczynki – modele na biurko lub stolik

Dziecięce lampy na biurko oświetlają wybrane punkty, a możliwość regulacji kąta padania i natężenia światła jest bardzo pomocne podczas odrabiania lekcji. Z kolei niewielkie lampy, których abażur lub klosz osadzony jest na niskiej nóżce, sprawdzą się idealnie jako oświetlenie nocne i będą piękną dekoracją niewielkiego stolika, komody lub szafki nocnej. Zwykle są to LED-owe lampy dla dzieci w kształcie zwierząt, gwiazdy, księżyca czy kuli, a także przytulanki wykonane z naturalnych materiałów, które dodatkowo mają wgrane różnorodne kołysanki i melodie. W nocy, kiedy emitują światło o niewielkim natężeniu, pozytywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa małego dziecka.

Zobacz przykładowe lampy na biurko lub stolik do pokoju dla dziewczynki:

Lampa na biurko ATMOSPHERA Aude, różowa, 15x24x62 cm - Atmosphera
Lampa dla dziewczynki
Lampa stołowa na trzech bambusowych nóżkach - Atmosphera
Lampa dla dziewczynki
Lampka na biurko ATMOSPHERA Petit, miętowa, 15x12x26 cm - Atmosphera
Lampa dla dziewczynki