Łóżka z palet to wciąż hit wnętrzarskich trendów. Nic dziwnego. Są ekologiczne, tanie oraz oryginalne. Ponadto pasują do większości stylów, sprawdzą się również w pokoju dziecięcym. Sprawdź, czym kierować się wybierając łóżka z palet dla dzieci.

Łóżka z palet dla dzieci – dlaczego warto?

Łóżka z palet możemy kupić gotowe, jednak zdecydowanie ciekawszą i bardziej ekonomiczną opcją jest wykonanie ich samodzielne. W ten sposób możemy dać upust swojej wyobraźni oraz kreatywności, a także wziąć pod uwagę wskazówki dziecka. Pozwoli to stworzyć własnoręcznie przestrzeń, która przyniesie wszystkim domownikom wiele satysfakcji. Konstruując łóżko z palet do pokoju dziecka, możemy sami wyczarować mu unikalne miejsce, do którego będzie wracało co dzień z radością.

Łóżka , biurka i półi z drewnianych palet - zdjęcie w serwisie Lovingit.pl  (24309)
Łóżko z palet dla dzieci

Jakie palety na łóżka z palet dla dzieci ?

Drewniane palety występują w wielu modelach oraz w różnych rozmiarach. Wybierając palety na łóżko do pokoju dziecka, warto postawić na mocne palety trójwarstwowe, które wykonane są z grubych desek i mają wzmocnione narożniki, dzięki czemu meble będą stabilne. Ważne jest również, że palety na łóżko zostały wykonane z zaimpregnowanego drewna, które wcześniej zostało poddane termicznej obróbce. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko zagnieżdżenia się w meblach nieproszonych gości.

Łóżko z palet do pokoju dziecięcego

Łóżko dla dziecka - z palet RECYCLING !!!! na Pomysły - Zszywka.pl
Łóżko z palet dla dzieci

Decydując się na łóżko z palet do pokoju dziecięcego, mamy pewność, że nasza pociecha będzie spała na nowoczesnym i oryginalnym posłaniu. W najprostszej wersji konstrukcyjnej z palet można wykonać ramę, na której wystarczy później położyć gruby materac.

Z palet można zbudować również oryginalny zagłówek, do którego później łatwo będzie przyczepić nocną lampkę lub zamontować półkę na książki. Dzięki miękkim poduchom i ciepłemu kocowi ten surowy mebel nabierze przytulnego charakteru.