Kuchnia MOVE marki ZAJC zdobyła prestiżową nagrodę Archiproducts Design Awards 2023 w kategorii kuchnia. Nowy model wyróżnia się płynnością i dynamizmem, dzięki ruchomym elementom, które stanowią wizualny spektakl, odkrywając ukryte funkcje brył.

MOVE to nie tylko kuchnia, to prawdziwe dzieło sztuki współczesnej, gdzie marmurowa wyspa stanowi centralny punkt. Jej unikalną formę definiują krawędzie ustawione pod różnymi kątami. Mebel składa się głównie z dwóch części, z których mniejsza, dzięki innowacyjnej technologii, płynnie się przesuwa, odsłaniając stół schowany wewnątrz.

Zabudowa szaf wyróżnia się minimalizmem i funkcjonalnością, podkreślanymi eleganckim, ręcznie szczotkowanym fornirem pokrywającym drzwi kieszeniowe. Trzy sekcje z kamieniem są umieszczone zarówno w zabudowie, jak i w wyspie kuchennej. Sekcja z płytą grzewczą i okapem, zamontowanymi na kamiennej półce, harmonijnie współgra z elektrycznie podnoszonym panelem z czarnego matowego szkła, który ukrywa baterię do napełniania garnków, półki na przyprawy i akcesoria.

Z kolei sekcja z zlewozmywakiem kamieniarskim kryje za ruchomym panelem dodatkowe półki. Ostatnia sekcja pełni funkcję miejsca na piekarnik o szerokości 76 cm, z półkami z anodyzowanego aluminium.

Model MOVE został uhonorowany nagrodą Archiproducts Design Awards 2023, wręczoną 16 listopada podczas uroczystej gali w Studio Piu w Mediolanie. Justyna Zajc, komentując to wyjątkowe wyróżnienie, podkreśliła radość z prestiżowej nagrody, widząc w niej potwierdzenie słusznego kierunku rozwoju marki oraz potwierdzenie światowej klasy kuchni oferowanych przez ZAJC. Archiproducts Design Awards, przyznawane od 2016 roku, cieszą się uznanym składem jury, z udziałem wybitnych projektantów i przedstawicieli świata designu o międzynarodowej renomie, takich jak Giovanna Castiglioni czy Kelly Wearstler. Więcej informacji na stronie www.zajc.pl.