Biała kuchnia z drewnianym blatem przeszła już do klasyki, a ta, jak wiadomo, nigdy nie wychodzi z mody. Jeśli więc zależy Ci na kuchni, która po latach wciąż będzie wyglądała świeżo i na czasie postaw na połączenie białych frontów i naturalnego drewna. Poznaj zalety matowego wykończenia białych frontów i sprawdź, do jakich stylów wnętrz pasują białe meble z drewnianym blatem.

Kuchnia biała matowa – zalety rozwiązania

Białe fronty dostępne są zazwyczaj w dwóch rodzajach wykończeń: z połyskiem lub matowe.

Wybór oczywiście zależy od indywidualnych preferencji właściciela kuchni, warto jednak pamiętać, że meble z wykończeniem matowym są bardziej odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, zwłaszcza jeśli wybierzesz wysokiej jakości meble od solidnego producenta takiego jak MoblerDesign.

Ponadto na matowych frontach odciski palców nie są tak widoczne, jak na tych z połyskiem, co docenią zwłaszcza rodzice małych dzieci oraz wszyscy Ci, którzy chcą uniknąć częstego sprzątania.

Biała kuchnia z drewnianym blatem od MoblerDesign – bogactwo możliwości

Kuchnia biała matowa w połączeniu z drewnianymi elementami może być wystylizowana na wiele różnych sposobów. Przykładowe aranżacje z wykorzystaniem białych mebli i drewna obejrzysz na: https://moblerdesign.pl/kuchnia-biala-matowa-z-drewnem/.

Biała kuchnia z drewnianym blatem w jasnym odcieniu to sztandarowe rozwiązanie w kuchniach urządzonych w stylu skandynawskim. Urządzając kuchnię w tej estetyce warto postawić na proste i funkcjonalne formy oraz dodatki z naturalnych materiałów w odcieniach szarości lub innych stonowanych kolorach.

Kuchnia biała matowa okaże się dobrym rozwiązaniem dla amatorów stylu rustykalnego. Aby osiągnąć aranżację o takim charakterze, warto postawić na dużą ilość drewna o widocznym usłojeniu oraz odpowiednie dodatki. Sprawdzą się doniczki na zioła oplecione jutowym sznurkiem, plecione podkładki na stół czy bieżnik w kolorze naturalnego lnu.

Biała kuchnia z drewnianym blatem doskonale wpisuje się w estetykę nowoczesnego minimalizmu. Możesz podkreślić ją czarno-białymi plakatami przedstawiającymi ulubione miasto lub geometryczne grafiki oraz dodatkami o czytelnych, prostych formach.