Pokój nastolatka spełnia wiele funkcji. Z reguły młody człowiek spędza w nim mnóstwo czasu, zarówno ucząc się, jak i relaksując. Chcesz stworzyć swojemu nastolatkowi przyjazną i praktyczną aranżację? Zatem musisz pamiętać o tym, że kluczowym aspektem, o który należy szczególnie zadbać, jest oświetlenie. Wybór odpowiednich opraw nie jest jednak prostym zadaniem. Właśnie dlatego stworzyliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który pozwoli Ci wybrać najlepsze lampy młodzieżowe w 3 prostych krokach!

1. Lampy młodzieżowe – wybierz odpowiedni rodzaj

Oświetlenie w pokoju nastolatka pełni kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim umożliwia swobodne korzystanie z pomieszczenia, niezależnie od pory dnia. Dobierając do wnętrza odpowiednie lampy, musisz więc pamiętać o tym, że każda z jego stref powinna być prawidłowo doświetlona. Właśnie dlatego w pokoju młodzieżowym musi znaleźć się co najmniej kilka rodzajów opraw, takich jak:

lampa sufitowa lub wisząca – pełni funkcję oświetlenia głównego. W niewielkich wnętrzach sprawdzą się subtelne oprawy przysufitowe, takie jak np. plafony. W przestronnych pomieszczeniach możesz pozwolić sobie na efektowny żyrandol lub nowoczesną lampę wiszącą;

kinkiety – to oświetlenie uzupełniające. Pomaga dostarczyć odpowiednią ilość światła do każdego zakamarka pokoju;

lampa biurkowa i podłogowa – jest oświetleniem zadaniowym. Takie modele stosowane są po to, by właściwie doświetlić miejsce pracy, czyli biurko lub np. kącik czytelniczy.

2. Postaw na funkcjonalność

Lampy młodzieżowe powinny być praktyczne i bezpieczne w użytkowaniu. Jednym z najbardziej funkcjonalnych dostępnych na rynku rozwiązań jest oświetlenie LED. To opcja dla nastolatków ceniących funkcjonalność i nowoczesną estetykę. Lampy młodzieżowe LED mają mnóstwo zalet. Są przede wszystkim energooszczędne. Pobierają znacznie mniej prądu niż klasyczne żarówki. Co więcej, oświetlenie ledowe wyróżnia się dłuższą żywotnością – może świecić mocnym strumieniem światła przez wiele setek godzin. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to, że w wielu przypadkach możesz zdecydować, czy pokój ma być oświetlony światłem o ciepłej, czy chłodnej barwie.

3. Wybierz lampy młodzieżowe o modnym designie

Obecny rynek oferuje rozmaite lampy młodzieżowe. Różnią się między sobą nie tylko funkcjonalnością, ale także walorami wizualnymi. Współczesny nastolatek zwraca dużą uwagę na design. Zależy Ci na tym, by oświetlenie jego pokoju wpisywało się w obowiązujące trendy wnętrzarskie? Zatem sprawdź, jakie lampy oferuje np. e-sklep Iluminar. W specjalnie przygotowanej kategorii: https://iluminar.pl/lampy-mlodziezowe znajdziesz modele idealnie dopasowane do wygórowanych oczekiwań prawdziwych estetów. Spośród oferowanych tam projektów bez trudu wybierzesz lampy pasujące zarówno do minimalistycznych, jak i futurystycznych wnętrz.