Franke wprowadza na rynek nowy okap wyspowy Maris, który nie tylko efektywnie usuwa zapachy i tłuste opary, ale także stanowi designerski element kuchni. Okap ten to połączenie nowoczesnego wzornictwa, funkcjonalności oraz wysokiej klasy technologii.

Maris prezentuje się jak matowy, czarny sześcian, który zdaje się lewitować pod sufitem na czterech dyskretnych linkach. Jego minimalistyczna forma sprawia, że może być postrzegany jako awangardowa lampa. Dodatkowo, listwy LED umieszczone na obu dłuższych bokach okapu pełnią funkcję światła roboczego oraz nastrojowego.

Nowoczesna technologia pozwala na efektywną pracę okapu, usuwając intensywne zapachy, tłuste opary czy dym. Sterowanie odbywa się za pomocą panelu dotykowego lub pilota, a cicha praca okapu nie zakłóca atmosfery w kuchni podczas rodzinnych obiadów czy spotkań z przyjaciółmi.

Okap Maris nie tylko łączy estetykę z funkcjonalnością, ale także ułatwia utrzymanie w czystości. Jego forma, pełniąca zarówno funkcję okapu, jak i źródła światła, pozwala zminimalizować liczbę widocznych elementów wyposażenia kuchni, wpisując się w trendy projektowania wnętrz. Model o szerokości 80 cm idealnie współgra z płytą grzejną o szerokości od 75 do 90 cm, doskonale komponując się z różnymi aranżacjami kuchennymi.

Katarzyna Niezabitowska-Baj, PR&Event Manager w firmie Franke, komentuje: Maris to nie tylko okap, ale i symbol, jak współczesne wzornictwo spotyka się z funkcjonalnością. Tu technologia służy nie tylko celom użytkowym, ale kształtuje formę okapu, dzięki czemu jest on elementem dekoracyjnym kuchni.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.franke.pl.