Czy nadszedł już ten czas, że dziecięce łóżeczko ze szczebelkami przestało być dla twojego malucha potrzebne? Jeżeli poszukujesz mu odpowiedniego miejsca do spania, podpowiemy ci, że łóżko domek to doskonałe rozwiązanie dla 2 i 3-latka! Jest to niezwykle praktyczny, wytrzymały i pobudzający wyobraźnie dziecka mebel sypialniany. Cechuje go również mnóstwo innych, wyjątkowych zalet! Sprawdź je już teraz, czytając nasz artykuł. Zapraszamy do lektury!

Jakie cechy powinno mieć dobre łóżko dla 2 i 3-latka?

Dobre łóżko dziecięce dla dwu i trzylatków powinno być przede wszystkim bezpieczne. Istotna jest również funkcjonalność takiego mebla do spania. Powinien on również dawać maluchowi maksymalną możliwość odpoczynku. Jest to czas, kiedy dziecko bardzo go potrzebuje, aby móc prawidłowo się rozwijać. 

Dlatego łóżko dziecięce domek to bez wątpienia świetny wybór. Spełnia on wszystkie wyżej wymienione kryteria, a w dodatku jest bardzo estetycznym i oryginalnym rozwiązaniem, które bardzo pobudza kreatywność malucha. Łóżka domki są również zgodne z powszechnie cenioną zasadą wychowawczą Montessori. 

Obecnie na rynku znajdziesz mnóstwo tego typu mebli sypialnianych. Gorąco polecamy ci łóżko domek z Interbeds. Ta firma oferuje różne modele tego funkcjonalnego,  a przy tym nietuzinkowego miejsca do spania dla malucha w bardzo atrakcyjnej cenie. Przekonaj się o tym sam już teraz!

Na co zwrócić uwagę, kupując łóżko domek dla 2 i 3-latka?

Gdy dokonujesz wyboru odpowiedniego łóżka domku dla swojego malucha, najpierw zobacz je na żywo. Koniecznie sprawdź, czy konstrukcja tego mebla jest bardzo solidna, a przy tym wytrzyma różnego rodzaju zabawy twojego podopiecznego. Ma to również wpływ na jego bezpieczeństwo podczas korzystania z łóżka w tym stylu. 

Krawędzie łóżka w kształcie domku powinny być zaoblone, a poszczególne drewniane elementy gładko oszlifowane. Równie istotne są solidnie, prawidłowo zamontowane barierki. Warto się upewnić, czy można je łatwo zdemontować. Wtedy mebel posłuży ci i twojemu dziecku znacznie dłużej, nawet gdy nie będzie już ono potrzebowało tego typu zabezpieczeń podczas snu. 

Wygląd łóżka domek dla dziecka to również ważna kwestia. Dlatego zawsze zapytaj o dostępną liczbę kolorów czy modeli tego typu mebla sypialnianego. Dziecko podpowie ci, który z nich podoba mu się najbardziej, a następnie sugerując się jego zdaniem, podejmiesz odpowiednią decyzję co do zakupu danego łóżka dziecięcego domek. 

Jeżeli często czytasz dziecku bajki do snu albo kładziesz się z nim, koniecznie sprawdź maksymalne obciążenie stelaża, a także rozmiary dostępnych materacy. Warto rozważyć zakup jednego z łóżek domków dla dzieci, które mają specjalną szufladę na pościel. Niektóre z tych mebli sypialnianych cechuje dodatkowe miejsce do spania. Tę funkcję wykorzystuje wielu rodziców, którzy pragną być ze swoim maluchem również w trakcie jego zasypiania czy choroby. Dodatkowe miejsce do spania przyda się również podczas wizyty jego przyjaciół w twoim domu.

Łóżko domek dla 2 i 3-latka to świetna przestrzeń do spania i zabawy

Łóżka dla dzieci domek to doskonałe miejsce do różnych zabaw. Budowa bazy, zamku, a może statku? Na te i wiele innych pomysłowych rozrywek możecie zdecydować się razem z dzieckiem, gdy kupisz mu tego typu miejsce sypialniane. Przyda się wam do tego obszerny, najlepiej w ciemnym kolorze koc, a także lampka. 

Czy znalazłeś już wymarzony model łóżka domku dla swojego malucha? Gorąco cię do tego zachęcamy, a także życzymy bardzo udanego zakupu tego mebla do spania. Powodzenia!