Chociaż każda pora roku daje możliwość spędzenia czasu na zewnątrz, to jednak w ciepłe dni jest najprzyjemniej. Sprawdź, jak zaaranżować ogród, tak, by w pełni wypocząć w czasie wiosennych i letnich miesięcy.

Zadbaj o roślinność twoim otoczeniu

Rośliny mają niebagatelny wpływ na samopoczucie. Jeżeli mieszkasz na przedmieściach albo na wsi, dostęp do natury masz znacznie łatwiejszy. Z kolei w miastach zieleni ubywa, dlatego jeżeli masz tylko taką możliwość, zadbaj o swój ogródek lub balkon.

Nie przejmuj się tym, że nie znasz się na ogrodnictwie. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednie rośliny, które nie wymagają dużego nakładu pracy oraz doglądania. Pamiętaj, że ogrodnictwo nie jest tajemną wiedzą. Dużo informacji znajdziesz w internecie, czy poradnikach.

Jeżeli sadzenie kwiatów i roślin to twoja pasja z pewnością wiesz, jak ważne jest odpowiednie zagospodarowanie zielonych terenów, aby w pełni korzystać z dobrodziejstw natury. Warto postawić na rośliny o pewnych właściwościach. Zasadź zioła, które wykorzystasz w kuchni lub w domowej apteczce. Możesz postawić na przykład na lawendę, która działa uspokajająco i ma przyjemny, wyraźny zapach.

Praktycznym wyborem są także rośliny, które działają odstraszająco na insekty. Każda z tych opcji sprawi, że relaks na świeżym powietrzu będzie znacznie przyjemniejszy i korzystnie wpłynie na twoje zdrowie oraz układ nerwowy.

Postaw na wygodny zestaw wypoczynkowy

Wygodny zestaw wypoczynkowy, który przetrwa niejeden sezon, to zdecydowanie must-have w twoim ogrodzie. Na rynku dostępne są różne mniejsze i większe komplety. Przy wyborze kieruj się stylem, w jakim chcesz urządzić ogród, ale także dostępnością miejsca.

Jeżeli dysponujesz większym ogrodem, świetnym wyborem będzie zestaw przypominający domową kanapę, Szeroka ławka z miękkimi poduszkami oraz fotele sprawią, że będziesz mógł się swobodnie zrelaksować. Taki komplet, z niewielkim stolikiem, z pewnością zachęci cię do picia kawy czy towarzyskich spotkań na świeżym powietrzu.

Jeżeli zaś zależy ci na korzystaniu z kąpieli słonecznych, lepszym wyborem będą leżaki ogrodowe. Pozwalają one na relaks w pozycji półleżącej. Sprawdź modele z regulacją oparcia, które będziesz mógł  odpowiednio dopasować do twojej wygody.

Zorganizuj miejsce i akcesoria do aktywności fizycznej

Relaks na świeżym powietrzu to nie tylko wylegiwanie się na słońcu. Warto także wykorzystać miejsce w ogrodzie do sportowych aktywności. W przypadku dużych rodzin sprawdzi się zestaw do siatkówki albo zamontowany kosz do koszykówki. Można także pokusić się o mini bramki do piłki nożnej. Na rynku dostępne są także różnego rodzaju gry towarzyskie na przykład krykiet abo kręgle. Z kolei dla fanów ochłodzenie i do dziecięcych zabaw świetną opcją będzie także basen. To mnóstwo frajdy dla małych i dużych oraz świetny sposób na odpoczynek w czasie upałów.

Warto pamiętać o tym, że na satysfakcjonujący relaks na świeżym powietrzu ma wpływ mnóstwo czynników — zieleń, odpowiednie siedziska oraz dobrze dobrany sprzęt. Dlatego mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże ci urządzić twój wymarzony azyl na świeżym powietrzu.

Artykuł sponsorowany