Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego to rozwiązanie, którego popularność wciąż rośnie, szczególnie teraz gdy koszty energii elektrycznej są coraz wyższe. Domowe instalacje fotowoltaiczne pozwalają mieszkańcom jednorodzinnych nieruchomości, ograniczyć koszty prądu do koniecznego minimum i stać się niezależnym od zewnętrznych dostawców energii. Warto w tym miejscu wspomnieć, że fotowoltaika dla domu może być montowana zarówno na budynkach nowych, jak i tych już istniejących. Może ona pokrywać pełne zapotrzebowanie mieszkańców na prąd lub pokrywać tylko jego część. Jakie zalety posiada instalacja fotowoltaiczna i czy warto zdecydować się na fotowoltaikę dla domu? By poznać naszą opinię, koniecznie czytajcie dalej.

Jakie zalety ma fotowoltaika?

  1. Jest taniej! Budowa mikroelektrowni zasilanej energią słoneczną to genialna inwestycja dla osób posiadających prywatne gospodarstwa domowe. Instalacja fotowoltaiczna na dachu domu lub na otaczającym go gruncie to coś, co przez wiele kolejnych lat będzie przynosiło Wam oszczędności. Rachunki za prąd przestaną być w końcu Waszym zmartwieniem.
  2. Niezależność energetyczna. Dzięki fotowoltaice dla domu stajecie się niezależni od publicznej elektrowni, czyli cen energii i podwyżek tych cen, które elektrownia sobie ustala.
  3. Dotacje i dofinansowania. Inwestując w panele fotowoltaiczne możecie starać się o pomoc ze strony Państwa lub Unii Europejskiej. Na fotowoltaikę możecie otrzymać pożyczkę o niskim oprocentowaniu, pożyczkę z opcją umorzenia lub bezzwrotną dotację. Rodzaj finansowania będzie zależał od miejsca, w którym mieszkacie i wielu innych czynników. Przykładowo, w Rzeszowie będą zupełnie inne dofinansowania na fotowoltaikę niż w Warszawie bądź Olsztynie.
  4. Trwałość paneli fotowoltaicznym. Moduły fotowoltaiczne i cała instalacja są niesamowicie trwałe. Mimo, że instalacja na dachu Waszego domu jest każdego dnia narażana na niekorzystne oddziaływanie na nią czynników atmosferycznych (śniegu, deszczu, gradu, wiatru) – świetnie sobie z nimi radzi. Nie mają one wpływu na jej trwałość. Prawidłowo wykonana konstrukcja to gwarancja, że instalacja wytrzyma nawet najsilniejszy wiatr i najcięższy śnieg. 
  5. Bezproblemowa obsługa to kolejna zaleta paneli fotowoltaicznych na dom. Korzystanie z nich nie wymaga wysiłku. Nie wymagają one mycia, włączania czy wyłączania. Wszystko jest w pełni zautomatyzowane i działa właściwie samo. W razie jakiejkolwiek awarii, znajdujący się w instalacji falownik poinformuje Was o problemie. Dodatkowo, decydując się na instalację PV na dom, bardzo często otrzymujecie dostęp do aplikacji mobilnej, która pozwala Wam z poziomu własnego telefonu kontrolować ilość produkowanej przez moduły energii. W tym miejscu podkreślmy, że jeżeli panele byłyby ekstremalnie zabrudzone, wówczas konieczne byłoby ich ręczne wyczyszczenie. Zdarza się to jednak ekstremalnie rzadko i na co dzień nie ma mowy o ich myciu. Bardzo prawdopodobne, że nigdy nie będziecie musieli tego robić.

Fotowoltaika na dom – jesteśmy na tak

Jeśli wciąż wahacie się czy aby na pewno fotowoltaika dla domu to dobry pomysł, rozwiewamy Wasze wątpliwości – zdecydowanie tak. Wymienione powyżej zalety fotowoltaiki to tylko odsetek. Jest ich zdecydowanie więcej.

Profesjonalny montaż fotowoltaiki w mieście Olsztyn?

Jesteście z Olsztyna i szukacie profesjonalnego dostawcy paneli fotowoltaicznych? Skontaktujcie się z OZE PROJEKT. Doświadczenie, wiedza, umiejętności i mnóstwo zrealizowanych instalacji. Będziecie zadowoleni!

OZE PROJEKT

ul. Lubelska 32

10-409 Olsztyn

tel. 89 672 40 30

e-mail: kontakt@ozeprojekt.pl