Wianki na drzwi cieszą się obecnie ogromną popularnością wśród naszych klientów. Przybierają one zróżnicowane formy i kolory w zależności od okoliczności i pory roku. Z roku na rok wianki na drzwi zyskują coraz szersze grono zwolenników. Wianek na drzwiach może być zwyczajnie ozdobą lub nawiązywać do jakiegoś ważnego wydarzenia, które ma miejsce w naszym domu. Klienci bardzo chętnie dopasowują je do okoliczności i okazji, np. świąt, komunii, czy narodzin dziecka. Kolorystyka wianków może być bardzo zróżnicowana w zależności od sytuacji. Wiankiem można udekorować nie tylko drzwi wejściowe, ale także kominek, ścianę, komodę, przestrzeń domową lub biurową. Tak naprawdę można go zawiesić w dowolnym miejscu, które przyjdzie nam do głowy.

W starożytności wieńce zawieszone na drzwiach kojarzone były ze zwycięstwem i informowały o wygranej bitwie lub wysokiej pozycji społecznej domownika. Wiankami plecionymi z gałązek oliwnych lub laurowych przyozdabiano głowy sportowców. W polskiej tradycji wianki nieodłącznie związane są z Nocą Świętojańską przypadającą z 23 na 24 czerwca w wigilię świętego Jana. Noc Świętojańska jest obyczajem chrześcijańskim, który wywodzi się z pogańskiego święta Nocy Kupały. W kulturze ludowej dla ludzi był to czas szczególny i magiczny. Najpopularniejszymi zwyczajami Nocy Świętojańskiej było poszukiwanie kwiatu paproci, skoki przez ognisko, puszczanie wianków na wodzie. Jak mówi tradycja niezamężne dziewczyny plotły wianki własnoręcznie z ziół i polnych kwiatów aby potem puścić je na wodzie. Wróżbą niepomyślną było zaplątanie się wianka w rośliny przybrzeżne lub utonięcie. Jeśli wianek wyłowił z wody stojący nieopodal chłopak zapowiadało to szybkie zaślubiny. Wróżba ta pozwalała przewidzieć miłość i rychłe zamążpójście lub staropanieństwo.

Wianki tworzymy zarówno z naturalnych suszonych roślin jak i sztucznych kwiatów do złudzenia przypominających naturalne rośliny. Wianek na drzwi ze sztucznych kwiatów musi wyglądać bardzo naturalnie, w przeciwnym razie zamiast zdobić będzie szpecił.

Wianek z naturalnych suszonych roślin jest piękną ozdobą nie tylko z punktu widzenia ekologicznego, ale również wizualnego. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju dekoracja będzie znacznie delikatniejsza. Alternatywą dla wianka z suszu jest wianek sztuczny, który jest trwalszy i mniej wymagający. Trzeba pamiętać, że o tego rodzaju wianek należy dbać poprzez jego regularne czyszczenie z kurzu. Współczesna technologia produkcji sztucznych kwiatów powoduje, że wianek sztuczny i naturalny są wizualnie praktycznie nie do odróżnienia.

Inspiracją w tworzeniu dekoracji są dla nas miejsca, ludzie, kwiaty. Tak naprawdę nie ogranicza nas nic – jesteśmy kreatywni i pomysłowi. Wszystkie dekoracje wykonane w naszej pracowni stworzone są z ogromną pasją i zaangażowaniem. Wykonujemy zarówno wianki minimalistyczne jak i te bogato zdobione. Stworzymy dla Państwa nietuzinkowy idealny wianek, kompozycję kwiatową, wiązankę która zachwyci swoją urodą i oryginalnością. Wszystkie nasze dekoracje wykonane są ręcznie przez doświadczone osoby. W naszej pracowni każdy znajdzie coś wyjątkowego dopasowanego do siebie i swoich potrzeb.

Wianek zawieszony na drzwiach wejściowych domu jest wspaniałą dekoracją, stanowi zaproszenie i zachęca gości aby wejść do środka. Wianek na drzwiach to niewątpliwie sposób na ciekawą i gustowną aranżację przestrzeni. Każdego dnia wszyscy staramy się otaczać pięknymi przedmiotami dopasowanymi do naszego stylu i charakteru, czerpiemy z nich radość i zadowolenie. Dbajmy o detale i drobne szczegóły, celebrujmy naszą codzienność!