Firmany na taśmie są stylowe i efektowne. Równomiernie zmarszczone idealnie podkreślają okno. Szczególnie dobrze prezentują się na dużych ścianach, stanowiąc ozdobę salonu lub sypialni. Jednak aby w pełni wydobyć ich urok, należy wiedzieć, jak wieszać firany na taśmie. W poniższym poradniku znajdziesz najważniejsze wskazówki, dotyczące marszczenia firan na taśmie, a także ich późniejszego wieszania. Znając podstawowe techniki, będziesz w stanie uzyskać zachwycające rezultaty.

Dlaczego warto wybrać firany na taśmie?

Firany na taśmie to klasyczne rozwiązanie, pozwalające na uzyskanie spektakularnych efektów. Odpowiednio zmarszczone, układają się w delikatne fale, które podkreślają okno i stanowią doskonały element dekoracyjny. Wybierając firany na taśmie pozbędziesz się problemów związanych z koniecznością samodzielnego tworzenia zakładek podczas ich wieszania. Zakładki stworzone poprzez marszczenie taśmą będą równomierne, niezależnie od ilości żabek i haczyków, które zastosujesz.

Szukając idealnych firan na taśmie, warto zapoznać się z propozycją polskiego producenta https://flhfproduction.pl/producent-firan/. Wszystkie firany wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują wysoką trwałość i zachwycające efekty. Producent w swojej ofercie posiada zarówno klasyczne firany, jak i te, w których zastosowano taśmy marszczące.

Jak marszczyć firany na taśmie?

Marszczenie firan na taśmie nie wymaga specjalistycznych umiejętności, szczególnie wówczas, gdy taśma została wszyta przez profesjonalistów. Aby odpowiednio zmarszczyć firanę, należy w pierwszym kroku określić szerokość okna. Następnie należy chwycić sznureczki wypuszczone na obu krańcach taśmy i starannie je naciągnąć. Należy przy tym pamiętać, by stale kontrolować uzyskany efekt, poprzez odpowiednie rozsuwanie zmarszczeń.

Gdy ustalisz określone marszczenia, zwiąż sznureczki, ale nie obcinaj ich końcówek. W przeciwnym wypadku nie będziesz mógł usunąć marszczeń. Tak przygotowane firany można od razu powiesić, bez konieczności pamiętania o zakładkach.

Jak wieszać firany na taśmie?

Z uwagi na zastosowanie taśmy marszczącej, firany można powiesić wyłącznie za pomocą haczyków lub żabek. Fexy i przelotki są montowane na stałe w firanach i zasłonach, uniemożliwiając tym samym zastosowanie taśmy. Aby wszyta taśma mogła spełniać swoje zadanie, konieczne jest zastosowanie rozwiązań, które nie wywierają wpływu na tkaninę.

W przypadku lekkich firan i zasłon na taśmie, skuteczne okażą się zarówno haczyki, jak i żabki. W pierwszym kroku należy umieścić żabki na karniszu, a następnie złapać nimi tkaninę, pamiętając o równomiernym rozłożeniu żabek. Staranne rozmieszczenie haczyków pozwoli wydobyć strukturę marszczenia, zapewniając zachwycające efekty. Co ważne, firany na taśmie mogą być wieszane na karniszach drążkowych i ze ślizgiem.

Firany na taśmie to rozwiązanie kierowane dla tych osób, którym zależy na uzyskaniu spektakularnych rezultatów, bez konieczności samodzielnego układania firan. Odpowiednio dobrane podkreślą okno, stanowiąc zachwycający element dekoracyjny pokoju. Szukając idealnych firan, stawiaj na sprawdzonych producentów, którzy zapewnią Ci najwyższą jakość wykonania i zachwycający efekt.