W grudniu 2023 roku Domoteka, Warszawskie Centrum Designu, wprowadziła do swojej przestrzeni nowego najemcę – salon marki Blest. To pierwszy w Polsce salon ukraińskiej firmy specjalizującej się w meblach tapicerowanych, łączącej ukraińskie rzemiosło z włoskim designem. Salon o powierzchni 240 m2 został otwarty dzięki komercjalizacji przeprowadzonej przez międzynarodową agencję doradczą Cushman & Wakefield.

Blest to jedna z najpopularniejszych marek mebli tapicerowanych na Ukrainie oraz jeden z największych producentów w branży. Historia firmy rozpoczęła się w 1999 roku w Czerkasach, skąd pochodzi niewielka manufaktura meblarska. Dzięki wysokiej jakości materiałom i rzemieślniczej precyzji wykonania, Blest szybko zdobył uznanie klientów i silną pozycję na rynku ukraińskim. W 2010 roku firma nawiązała współpracę z włoskimi partnerami, co wprowadziło nowy etap w rozwoju marki. Współpraca z włoskimi projektantami, takimi jak Concetta Lauriero i Domenico Larato, przyczyniła się do zmiany tożsamości Blest. Obecnie marka oferuje ponad 300 unikalnych modeli mebli tapicerowanych, charakteryzujących się funkcjonalnością, komfortem i ponadczasowym, eleganckim designem w nowoczesnym stylu. Blest posiada ponad 150 salonów w Ukrainie i za granicą, eksportując swoje meble do różnych krajów, w tym Włoch, Francji, Danii, Litwy, Estonii i Kanady.

Salon Blest w Domotece jest pierwszym w Polsce salonem tej marki, oferując klientom unikalne połączenie ukraińskiego rzemiosła i włoskiego designu. Zlokalizowany na powierzchni 240 m2 salon prezentuje szeroki wybór sof, łóżek i puf, wyróżniających się funkcjonalnością, komfortem oraz eleganckim wzornictwem.

To dla nas zaszczyt, że pierwszy rozdział historii naszej marki na polskim rynku pisze się właśnie w przestrzeni Centrum Designu Domoteka. Wierzymy, że wraz z bezkompromisową jakością oraz niebanalnymi i nowoczesnymi rozwiązaniami, nasz asortyment będzie świetnym uzupełnieniem grona obecnych w Domotece marek. Jesteśmy dumni z jakości starannie dobranych przez nas surowców, których używamy do produkcji mebli. Stawiamy na przyjazne środowisku materiały oraz niezawodne mechanizmy od europejskich i ukraińskich producentów. W dodatku do bezwzględnej jakości, nasze meble zostały stworzone przez włoskiego projektanta Domenico Larato i są odzwierciedleniem włoskiego designu –  inspirującego, zaskakującego i niebywale zróżnicowanego – mówi Yuliya Tryndyak, reprezentantka marki Blest.

Cushman & Wakefield, odpowiedzialna za komercjalizację Domoteki, podkreśliła znaczenie wprowadzenia marki Blest do oferty, zauważając, że będzie to świetne uzupełnienie dla klientów ceniących prostotę i komfort w stylu glamour. Domoteka, jako największe Centrum Designu w Polsce, oferuje bogatą ofertę mebli i akcesoriów do wnętrz, prezentując ponad 600 marek w ponad 60 salonach oraz na platformie marketplace z ponad 40 tysiącami produktów.

Materiał prasowy OKK! Design.