Zbliża się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 28 stycznia 2024 roku, a Ceramika Paradyż ponownie dołącza do szczytnego przedsięwzięcia, przekazując wyjątkowe płytki okolicznościowe do wybranych sztabów. Limitowana seria, składająca się z 25 egzemplarzy, ozdobiona jest grafiką tegorocznego finału oraz własnoręcznym podpisem Jurka Owsiaka.

Wieloletnia współpraca Ceramiki Paradyż z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy stała się tradycją, a płytki okolicznościowe, każdego roku dostosowane do motywu finału, zdobywają uznanie i cieszą się dużym zainteresowaniem. Tegoroczne płytki, o wymiarach 25×40 cm, prezentują grafikę związana z hasłem 32. Finału: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Każda płytka została wyprodukowana tradycyjną technologią, kilkukrotnego wypalania, a jej dekoracja powstała z użyciem past ceramicznych nakładanych w technologii sitodruku.

W dotyku wyczuwalne są wypukłe napisy i serduszko, co dodaje estetyki i charakteru. Płytki zostały oprawione w passe partout oraz ozdobną ramę, a następnie opatrzone autografem Jurka Owsiaka i hologramem oryginalności.

Te wyjątkowe egzemplarze będą dostępne do licytacji w tradycyjny sposób podczas różnych wydarzeń zorganizowanych w różnych miejscowościach. Niektóre z nich już są dostępne na aukcjach w serwisie Allegro, gdzie cieszą się dużym zainteresowaniem kolekcjonerów. W ubiegłym roku udało się z licytacji tych płyt zgromadzić ponad 87 000 złotych.

Jestem naprawdę zachwycony efektem przeniesienia grafiki Finału na płytkę ceramiczną. Jest to gratka dla kolekcjonerów, którzy być może mają już poprzednie płytki, które oddają nasz design. W pięknej oprawie, gotowe do upiększenia Waszej ściany – powiedział o tym eleganckim zestawie Jurek Owsiak

Ceramika Paradyż przekazała płytki do sztabów w różnych miejscowościach w Polsce, m.in. do: Warszawy, Gdańska, Gdyni, Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego, Opoczna, Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Pabianic, Wrocławia, Lublina, Rzeszowa, Białegostoku czy Krakowa.

W ubiegłym roku z licytacji tych wyjątkowych płytek udało się zebrać ponad 87.000 tysięcy złotych. Kilka sztabów już udostępniło otrzymane egzemplarze na aukcje internetowe: